WYWIAD: Joanna Jabłczyńska o zawodzie aktorki i radcy prawnego oraz o sekretach urody specjalnie dla notino.pl

Kasia  |  27. 11. 2015  |  Dodaj komentarz

joanna jablczynska

Znana aktorka, Joanna Jabłczyńska, w udzielonym specjalnie dla notino.pl wywiadzie opowiada nam o najbliższych planach zawodowych oraz zdradza sektery dotyczące urody. Jesteście ciekawi, jaki jest ulubiony zapach tej ciepłej i niezwykle optymistycznej osoby? Zapraszamy do lektury!

 

Niewiele osób w Pani wieku może pochwalić się tak bogatym życiorysem. Aktorka, piosenkarka, dziennikarka, a od niedawna również radca prawny. I to jeszcze nie wszystko. Jak łączy Pani te wszystkie obowiązki? Który z zawodów jest dla Pani najbardziej satysfakcjonujący?

Gdy się kocha to, co się robi, wszystkie obowiązki można połączyć. Mi po prostu szkoda życia na kontynuowanie tylko jednej drogi zawodowej, ponieważ tylko połączenie tych zawodów daje mi satysfakcję. Najbardziej satysfakcjonującym jest na pewno zawód radcy prawnego i to w tym kierunku nieustannie się rozwijam. Rzeczywiście czasami mam wrażenie, że moja doba jest za krótka i sama nie wiem, jak udaje mi się tyle lat żyć w takim pędzie.

joanna jablczynska  2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niedawno ukończyła Pani aplikację radcowską. Czy zdarza się, że przychodzą do Pani fani pod pozorem uzyskania porady prawnej? Czy zawód aktorki przeszkadza Pani w pracy prawnika?

Zawód radcy prawnego jest zbyt poważnym zajęciem, aby pozwolić sobie na powierzenie sprawy tylko z powodu posiadanej popularności. Na szczęście nie zdarzają się takie sytuacje, chociaż zawód aktora pozwala mi pozyskać Klientów z szeroko pojętego show biznesu. Aktorstwo pomaga mi też w publicznych wystąpieniach i dzięki zapamiętywaniu od lat tekstów kolejnych scen, mam dobrą pamięć, która przydaje się również w pracy prawnika.

Bierze Pani również udział w maratonach górskich. Czy poza uprawianiem sportu oraz zdrowym stylem życia ma Pani jakieś recepty na doskonały wygląd?

Dziękuję. Myślę, że podziękować powinnam Mamie za dobre geny :) A tak naprawdę to głównie jedzenie, sport i wspaniali Ludzie dookoła dają mi uśmiech, który w moim przekonaniu decyduje o dobrym wyglądzie.

Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się kosmetyki naturalne. Zwraca Pani uwagę na skład kosmetyków? Ma Pani ulubioną markę kosmetyczną?

Przyznaję, że na co dzień się nie maluję, ale używam kosmetyków pielęgnacyjnych. Zwracam uwagę na pochodzenie i skład kosmetyków, dlatego zdecydowałam się na zostanie ambasadorką marki Venus, której kosmetyków używam. Zanim podjęłam tę  decyzję, przetestowałam te kosmetyki i nadal ich z chęcią używam.

W tym roku skończy Pani 30 lat. Wiele kobiet traktuje ten moment jako pewną granicę - moment, kiedy trzeba zacząć stosować kremy przeciwzmarszczkowe... Pani jednak zdecydowanie nie wygląda na swój wiek. Odczuwa Pani w ogóle upływ czasu?

Jasne, że odczuwam. Niestety mój organizm potrzebuje więcej snu czy odpoczynku niż wcześniej. A co do wyglądu,  to nigdy nie przywiązywałam do niego większej wagi. Zmarszczek też jeszcze nie zauważyłam, więc myślę, że po 9. grudnia w tym roku nic się nie zmieni oprócz trójki z przodu :)

Zawsze prezentuje się Pani świetnie. Czy za Pani wizerunek odpowiadają profesjonalni styliści, czy sama dobiera Pani kreacje, fryzury i makijaż?

Dziękuję :) Mój wygląd na oficjalnych wyjściach to absolutnie zasługa specjalistów. Przychodzę bez makijażu, rozczochrana, w dresach, trampach i oddaję się w ręcę sprawdzonego teamu. Moim ubraniem i stylizacją zajmuje się od wielu lat moja Przyjaciółka- Viola Piekut, fryzura jest zasługą zespołu Milek Design, a o makijaż dba Ania Użyńska. Sama nie robię nic, aby nie popsuć ich pracy :)

joanna jablczynska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skąd czerpie Pani inspiracje dotyczące wyglądu? Ma Pani jakiś autorytet w kwestii stylu?

Gdyby zobaczyła mnie Pani na co dzień, nie zadałaby Pani tego pytania :) Ubieram się zupełnie zwyczajnie. Moim autorytetem jest Viola Piekut, która zna się na tym jak nikt inny.

Christian Dior mawiał, że "zapach perfum mówi o kobiecie więcej, niż jej charakter pisma". Zgadza się z tym Pani? Ma Pani swoje ulubione perfumy?

Zapach zmienia mi się co jakiś czas. Przez wiele lat używałam różnych rodzajów zapachów DKNY. Od jakiegoś czasu używam nowego zapachu Gucci Bamboo, bez którego nie wyobrażam sobie wyjścia na wyjątkowy wieczór.

Podobno istnieje coś takiego jak "pamięć węchowa", czyli zdolność łączenia wspomnień czy wydarzeń z jakimś konkretnym zapachem, np. zapachem perfum. Istnieje jakiś zapach, który kojarzy się Pani z dzieciństwem czy jakimś szczęśliwym wydarzeniem w życiu?

Zapach świeżych jabłek kojarzy mi się z moim ukochanym Czerskiem, w którym mieszkali moi Dziadkowie i, w którym spędzałam dużą część swojego dzieciństwa.

Gdyby mogła Pani wcielić się w jakąś postać w filmie, jaka by to była?

Główna :) Jeśli jakiś aktor odpowie inaczej, to oznacza, że kłamie ;)

A jaka jest ulubiona postać, którą Pani dotychczas zagrała? Ja przyznaję, że bardzo podobała mi się rola Tosi w filmie "Nigdy w życiu"!

Trafiła Pani w punkt! To również moja ulubiona rola. Miałam wrażenie, że ta rola była po prostu napisana dla mnie.

A czy zagrała Pani postać, z którą w znacznym stopniu się Pani utożsamiała?

To właśnie Tośka z „Nigdy życiu”. Ja po prostu nie musiałam grać. Grałam siebie.

Zawód aktorki wymaga nieustannego dbania o dobry wygląd. Ale czy byłaby Pani w stanie dla jakiejś roli dać się oszpecić (znacząco schudnąć lub przytyć, obciąć włosy itp.)?

Jeśli musiałabym mocno przytyć lub zrzucić kilogramy, zrobiłabym to tylko,  jeśli nie miałoby to wpływu na moje zdrowie, więc nie mogłaby to być duża zmiana. Nie mam za to w ogóle problemów ze zmianą wyglądu dotyczącą np. obcięcia włosów.

Czy mogłaby nam Pani zdradzić, jakie są Pani najbliższe plany zawodowe? Czy zobaczymy Panią w jakimś nowym filmie albo serialu?

Moje główne plany dotyczą rozwoju w kierunku prawa. Zaczęłam pisać doktorat i rozwijam się dalej jako radca prawny. Pozostaję cały czas w moim ukochanym serialu „Na Wspólnej” i planuję premierę spektaklu MayDay2, w którym gram drugoplanową rolę.

 

 

 foto do clanku

Joanna Jabłczyńska - (ur. 9. grudnia 1985 r. w Warszawie) polska aktorka, piosenkarka, dziennikarka oraz radca prawny. Karierę artystyczną rozpoczęła w 1993 r. w zespole „Fasolki”, stając się wkrótce jego solistką. Przez wiele lat prowadziła program „Teleranek”. W 2006 r. wzięła udział w III edycji „Tańca z Gwiazdami”, zdobywając  4. miejsce. Brała również dwukrotnie udział w programie „Jak oni śpiewają”. Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Specjalizuje się w obsłudze korporacyjnej i prawie mediów. Zagrała m.in. w filmach „Dlaczego nie!“, „Nigdy w życiu!“ i „Tylko mnie kochaj“ oraz w serialach „Klan“ i „Na Wspólnej“. Użyczyła swego głosu postaciom w kilkuset filmach i grach komputerowych.

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

WYWIAD: Beata Sadowska o zdrowym stylu życia i naturalnej pielęgnacji specjalnie dla notino.pl

WYWIAD: Beata Sadowska o zdrowym stylu życia i naturalnej pielęgnacji specjalnie dla notino.pl

Na co dzień się nie maluje, za to z dużą skrupulatnością sprawdza etykiety na produktach spożywczych i kosmetycznych. Choć czasem musi walczyć ze ...

Cały artykuł

WYWIAD: Tomasz Jacyków dla notino.pl o tym, co modne i niemodne, o wizerunku, pracy i planach napisania drugiej książki

WYWIAD: Tomasz Jacyków dla notino.pl o tym, co modne i niemodne, o wizerunku, pracy i planach napisania drugiej książki

Mówi o sobie, że jest "sybarytą, pojmującym życie organoleptycznie". Tomasz Jacyków - stylista, projektant i niezwykle barwna postać. Przeczytajcie ...

Cały artykuł