Recenzja: Top 5 najlepszych pędzli do makijażu

notino.pl  |  22. 2. 2018  |  Dodaj komentarz

blogerka

Czy znasz już Terry - blogerkę kosmetyczną - i jej kanał Youtube Terry makeup tutorials? W pierwszym odcinku serii recenzji Terry przedstawiła najlepsze podkłady.  Teraz poprosiliśmy ją, aby pomogła nam w wyborze pięciu najlepszych pędzli do makijażu, które sama przetestowała.

Znajdziesz wśród nich coś dla siebie?

Najlepsze pędzle kosmetyczne

5. Miejsce - Mary Kay Brush pędzel do podkładu w płynie

Osobiście nie jestem wielką fanką płaskich pędzli,  ale oczywiście to tylko kwestia gustu. W tym pędzlu zachwyciło mnie jednak przyjemne, mięciutkie włosie, które pięknie wygładza skórę. Przyzwyczajenie się do innego sposobu nakładania kosmetyku zajęło mi chwilę, ale muszę powiedzieć, że jest to banalnie proste. Aplikacja podkładu zajęła mi trochę więcej czasu niż w przypadku pozostałych pędzli, ale efekt był zachwycający. Spodobało mi się łatwe nakładanie kolejnych warstw, co przy tuszowaniu trądziku wydaje się być nie do przecenienia.

Pędzel polecam przede wszystkim do średnio i bardzo kryjących podkładów.

4. Miejsce - Makeup Revolution Pro Precision Brush pędzel do policzków średni

Jego niecodzienny kształt odkryłam już wcześniej,  choć moje doświadczenie dotyczy raczej mniejszych modeli. Podkład rozprowadza się delikatnymi, okrężnymi ruchami. Mimo że kształt wydaje się nieco dziwny, tak naprawdę jest idealny dla początkujących, którzy nie lubią klasycznych pędzli. Jedyne, co mi się nie podobało, to rączka. Mogłaby być lepiej wyważona, aby główka pędzla nie opadała w dół. Mimo to nakładanie podkładu za pomocą tego narzędzia było po prostu przyjemne i łatwe.

Polecam ten pędzel do wszystkich gęstszych podkładów i tych w kompakcie.

pędzle recenzja

3. Miejsce Real Techniques Original Collection Base pędzel do makijażu

W tym pędzlu przede wszystkim muszę pochwalić niezwykle poręczny trzonek, umożliwiający wygodną i precyzyjną aplikację. Rodzaj włosia i jego gęstość nie jest dla mnie niczym nowym, ponieważ bardzo lubię ten typ. Nowością jest dla mnie za to węższy kształt i bardziej wypukła powierzchnia pędzla. Zaskoczyła mnie łatwość użycia, a dzięki mniejszym rozmiarom można go stosować również wokół oczu lub do konturowania.

Pędzel ten polecam do nakładania bardziej kryjących podkładów.

2. Miejsce - Sigma Beauty Face pędzel kabuki

Zaintrygował mnie kształt tego pędzla. Jeszcze nigdy nie pracowałam z narzędziem tego typu. Na początku nieco się obawiałam, jak duży wpływ będą miały jego ścięte powierzchnie na końcowy efekt makijażu. Jednak podczas nanoszenia podkładu nie zauważyłam żadnych problemów - muszę przyznać, że  miałam wręcz wrażenie, jakbym pracowała z płaskim pędzlem. Udało mi się łatwo nanieść podkład i wetrzeć go, a ścięcia ułatwiły dostęp do okolicy nosa i oczu. Rączka ma optymalną długość i grubość, więc operowanie pędzlem nie stanowiło problemu.

Polecam ten pędzel przede wszystkim do podkładów kryjących.

1. Miejsce - Real Techniques Original Collection Finish

Ten pędzel uważam za najlepszy z całej piątki. Po pierwsze, trzonek jest bardzo wygodny i optymalnie wyważony. Po drugie, włosie nie podrażnia skóry, a ponadto ułatwia aplikację kosmetyku. Podoba mi się to, że włosie nie jest zbyt długie i ma stosunkowo niewielką powierzchnię. Ma idealny rozmiar, dzięki któremu można go wykorzystać również do konturowania i nakładania różu na policzkach.

To idealny pędzel do każdego rodzaju podkładu.

 

A jaki pędzel wybierzesz dla siebie?

 

 

Powiązane produkty

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz: