Creed Aventus - nowoczesna klasyka dla mężczyzn

notino.pl  |  14. 3. 2016  |  Dodaj komentarz

Creed Aventus

Wystarczy, że zawitacie na jakieś forum na temat męskich perfum, a już po kilku minutach natraficie na dyskusję o perfumach Aventus marki Creed. Na Fragrantice są one jednymi z najbardziej lubianych perfum niszowych dla mężczyzn, o czym świadczy mnóstwo pozytywnych ocen. Pamiętam, że na jednej z prezentacji perfum niszowych mieliśmy klienta, który był tak zafascynowany tym zapachem, że już nie chciał poznać żadnego innego. Mówi się o nim, że kobiety go wprost uwielbiają, a mężczyznom dodaje dużej dawki pewności siebie. Również na notino.pl Aventus jest jednym z najlepiej sprzedających się zapachów niszowych. Można śmiało powiedzieć, że stał się on już zapachem kultowym. W czym spoczywa jego ogromna popularność? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym artykule.

Francuska marka Creed szczyci się historią sięgającą 1760 roku. Na rynku perfumeryjnym ceniona jest przede wszystkim ze względu na umiejętne stosowanie ambry. Jest to wydzielina z przewodu pokarmowego kaszalota o konsystencji wosku. W okolicy żerowania pojawia się na powierzchni wody, gdzie dryfuje niekiedy kilkanaście lat, by w końcu zostać wyrzucona na brzeg oceanu. Jest to jeden z najdroższych składników stosowanych w perfumach. Marka Creed stosuje jedynie najwyższej jakości ambrę. Dodaje ona kompozycjom kompleksowości, wyrafinowania i czystości. Właśnie ambra znalazła się w bazie perfum Aventus.

foto ingredients 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Te męskie perfumy zostały wydane w 2010 r. Inspiracją do ich stworzenia dla dynastii Creed było życie słynnych władców, którzy podbijali świat mieczem, a jednocześnie poszukiwali miłości i pokoju (podobno chodziło konkretnie o Napoleona). Odzwierciedleniem tego jest wyobrażony na pudełku motyw wojownika na koniu. Symbol ten wskazuje, że perfumy mają ewokować męskość, siłę, pewność siebie, zdecydowanie i sukces. Już teraz możemy Wam zdradzić, że temat ten został doskonale uchwycony przez markę Creed właśnie w perfumach Aventus.

Zapach


Zaraz po aplikacji perfum czuć świeżą bergamotkę. Ta cytrusowa nuta jednak zaczyna szybko ustępować na rzecz składnika, o którym rozpisuje się wiele osób, manowicie na rzecz ananasa. Myślę, że to jedna z najbardziej autentycznych interpretacji aromatu tego owocu. Zapach ten przywodzi na myśl świeży, rozpołowiony ananas, z którego jeszcze wycieka sok. Aż ma się ochotę w niego wgryźć… Nuta jabłka jeszcze dodatkowo wzmacnia wrażenie soczystości i świeżości. Mimo, że ten początek jest niezwykle udany, nie przynosi nic rewolucyjnego w dziedzinie męskich perfum. Wszak cytrusowo-owocowe akordy są dość mocno eksploatowane w męskich kompozycjach. Aventus jednak na tym nie poprzestaje. Właśnie teraz bowiem zaczyna być wyczuwalna kontrastująca nuta drzewna, która wraz z upływem czasu zaczyna ewoluować, nabierając dymnego charakteru. Nie ma to jednak nic wspólnego z zapachem dymu papierosowego. Jest to raczej nuta symbolizująca tajemniczość. Za taki efekt odpowiedzialna jest nuta kory brzozy. Rezultatem jest kontrast owocowej świeżości – ananasa i jabłka oraz „ciemnego“, drzewnego aromatu. Warto się na chwilę przy nim zatrzymać, bo taki efekt sprawia, że staje się on bardzo uniwersalny. Z jednej strony jest nieformalny, z drugiej klasyczny i dość poważny. To zapach, którego można używać zarówno w lecie, jak i w zimie, do garnituru oraz dżinsów i t-shirtu. Myślę, że właśnie ta gra kontrastów, która stanowi doskonałą harmonię, sprawia, że Aventus jest tak interesujący. Jest ucieleśnieniem męskości, która niesie w sobie coś z chłopca, ale i z dojrzałego dżentelmena. Fascynująca jest czystość, którą przywodzi na myśl, pomimo swej dymności, oraz pewność siebie, której dodaje swemu właścicielowi. Z pewnością zapach ten można określić jako transparentny. Nie można bowiem powiedzieć, że jego woń jest „gęsta“ czy ciężka, ale jednocześnie nie jest ulotna czy bliskoskórna.

foto ingredients 2

 

 

 

 

 

 

Dygresja


Zatrzymamy się na chwilę przy temacie „transparentności“. Jeden z najbardziej uznawanych perfumiarzy współczesności – Jean-Claude Ellena – znany jest ze swego rękopisu zapachów „transparentnych“. Fenomen ten jest dość trudny do opisania, ale polega on na tym, że tworzone jest wrażenie, jak gdyby wszystkie składniki zapachu wisiały w powietrzu – lekko, subtelnie, w wyrafinowany sposób. Na notino.pl oferujemy dzieła córki słynnego perfumiarza - Céline Ellena – która, tworząc perfumy The Different Company, z pewnością czerpała z rękopisu ojca. Wspominamy o tym celowo, ponieważ wiemy, że dla wielu osób ciężkie zapachy są męczące. Perfumy The Different Company mogą być dla nich świetną alternatywą. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na perfumy Sublime Balkiss.

Creed Aventus

 

 

 

 

 

 

Finał


Baza perfum odkrywa przed nami słodycz wanilii z ziemistą paczulą i wspomnianą już ambrą. Nadal jednak pozostajemy przy wspomnianym już charakterze opartym o męskość, czystość i grę kontrastów. Pewność siebie, pragnienie podejmowania nowych wyzwań i odnoszenia sukcesów, a to wszystko w niezwykle wyrafinowanej otoczce – takie są właśnie te perfumy. Teraz już jest jasne, dlaczego zapach ten jest tak uwielbiany przez mężczyzn i tak podziwiany przez kobiety. Dzięki użyciu najlepszych składników oraz oryginalnemu podejściu do tematu świeżych, męskich zapachów, marka Creed udowodniła, że potrafi tworzyć jedne z najlepszych perfum na świecie.
Jeśli poszukujesz uniwersalnych perfum, które będą idealne do pracy i w wolnym czasie, niezależnie od pory roku i chcesz, by był to Twój zapach rozpoznawczy, postaw na Aventus francuskiej marki niszowej Creed.

Na notino.pl znajdziesz różne pojemności perfum Creed Aventus oraz przystępne cenowo próbki, dzięki którym możesz przetestować zapach w domu.


Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

SUMMER BLACK FRIDAY: Co wybrać z największej oferty promocyjnej tego lata?

SUMMER BLACK FRIDAY: Co wybrać z największej oferty promocyjnej tego lata?

Kiedy mówimy o Black Friday, prawdopodobnie wszyscy myślimy o dużych obniżkach w czasie przedświątecznego szaleństwa i polowania na prezenty. Ale czy ...

Cały artykuł

Ed Skrein: wywiad z gwiazdą filmową i twarzą zapachu Bad Boy

Ed Skrein: wywiad z gwiazdą filmową i twarzą zapachu Bad Boy

Poznajcie Eda Skreina. Gwiazdor takich filmów jak Deadpool, Czarownica 2 czy serialu Gra o tron został twarzą elektryzujących perfum Bad Boy kultowej ...

Cały artykuł