ZENDIUM: nowość ze Skandynawii dla pięknego i zdrowego uśmiechu

Krzysztof  |  17. 5. 2016  |  Dodaj komentarz

higiena jamy ustnej

Czy wiedziałeś, że w jamie ustnej żyje ponad miliard bakterii? Tworzą one system enzymów i protein - tzw. mikroflorę i pomagają nam w utrzymaniu zdrowia zębów i dziąseł. Dlatego, kiedy natrafiłem na skandynawską nowość Zendium, która ten system odwzorowuje, postanowiłem ją wypróbować. Produkty Zendium nie tylko pomagają naszemu organizmowi jeszcze lepiej bronić się przed róznymi infekcjami, chronią przed plytką nazębną i próchnicą, ale mają wiele innych własności, których marnie szukałem u innych produktów. A fakt, że marka Zendium jest najlepiej sprzedającą się marką produktów do higieny jamy ustnej w Skandynawii, chyba mówi samo za siebie.

Scandinavian Bio-Science


Pod tą nazwą kryją się trzy enzymy, trzy proteiny i fluor, które wspólnie chronia jamę ustną i pomagają nam w osiągnięciu pięknego uśmiechu i świeżego oddechu. Enzymy działają stopniowo i wzmacniaja naturalne środowisko antybakteryjne jamy ustnej. Proteiny zapobiegają mnożeniu bakterii, a fluor wzmacnia szkliwo i przeciwdziała próchnicy.

Dlaczego pasta się nie pieni?


Większość z nas już przywykła do tego, że pasta do zębów w jamie ustnej przemienia się w bogatą pianę. Ja osobiście nie lubię, kiedy piana jest wszędzie – nie tylko wokół ust, ale co gorsze, często ląduje na ubraniu. Z pastami Zendium już mi to nie grozi, ponieważ nie zawierają one substancji pieniących. Chodzi o SLS (Sodium Lauryl Sulphate), substancję chemiczną, ktora może wpływać na nasz smak. Ponadto pasty są bezpieczne, więc mogą je stosować osoby mające bardzo wrażliwe zęby i dziąsła.


Zendium Complete Protection płyn do płukania jamy ustnej bez alkoholu


Mycie zębów pomaga w usuwaniu płytki z zębów, jednak osadza się ona również w innych miejscach. Najlepszym sposobem na usunięcie osadów z dziąseł, języka i całej jamy ustnej jest zastosowanie płynu do płukania jamy ustnej. Podobnie jak pasty, również płyn marki Zendium zawiera kompleks enzymów i protein wzmacniających zdolności obronne jamy ustnej. Ponadto nie zawiera alkoholu, więc jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku wrażliwych dziąseł, aft czy krwawienia dziaseł. Płyn ma przyjemny, nie przesadnie świeży smak i działa jeszcze długo po użyciu.


Zendium Complete Protection


Ta pasta do zębów została stworzona tak, by pielęgnowała nie tylko zęby, ale też całą jamę ustną. To oznacza, że pielęgnuje również dziąsła, dezynfekuje jamę ustną i jest dobrym wyborem dla osób mających afty. Jak już pisałem, nie zawiera substancji pieniących SLS, więc jeśli oczekujecie, że pasta będzie się pienić, będziecie rozczarowani. Ponadto pasta nie ma przesadnie wyrazistego smaku, więc mycie zębów jest przyjemne. Mimo to pasta zapewnia świeży oddech na bardzo długo.


Zendium Sensitive


Dla mnie jeszcze lepsza niż pasta Zendium Complete Protection jest pasta Zendium Sensitive. Mam dość wrażliwe zęby, dlatego byłem ciekaw działania tej pasty. Zazwyczaj sięgam właśnie po pasty do wrażliwych zębów, więc mam w tym względzie dość dobre rozeznanie. Muszę przyznać, że pasta Zendium należy do tych najlepszych, jakie kiedykolwiek używałem. Po ok. 14 dniach regularnego stosowania zauważyłem, że zęby są jakby mocniejsze i przestały być wrażliwe. Ja napewno zostanę przy tej paście i myślę, że mnie nie zawiedzie.

Powiązane produkty

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

Dobroczynne właściwości masła shea: pielęgnacja włosów, skóry i ust

Dobroczynne właściwości masła shea: pielęgnacja włosów, skóry i ust

Masło shea stosowane jest od wieków i do dziś stanowi niezwykle popularny składnik kosmetyków pielęgnacyjnych. To naprawdę wszechstronna substancja, ...

Cały artykuł

Suche i spierzchnięte usta: wiemy, jak sobie z nimi poradzić!

Suche i spierzchnięte usta: wiemy, jak sobie z nimi poradzić!

Chyba wszyscy to znamy. Szczególnie w chłodniejszych miesiącach usta często sprawiają problemy, a zabiegi pielęgnacyjne, które sprawdzały się do tej ...

Cały artykuł