NOWOŚĆ: Majda Bekkali i jej arcydzieła sztuki perfumeryjnej

notino.pl  |  19. 8. 2016  |  Dodaj komentarz

Majda Bekkali

W przemyśle perfumeryjnym marka Majda Bekkali jest dość znana. Brała udział w wielu luksusowych projektach perfumeryjnych. Z biegiem czasu jednak praca w perfumiarstwie mainstreamowym zaczęła być przez nią odczuwana jako znaczne ograniczenie, dlatego postanowiła stworzyć własną markę, która umożliwiłaby puszczenie wodzów fantazji i tworzenie kompozycji zapachowych pojmowanych jako dzieła artystyczne, a nie produkty konsumpcyjne.


Ponieważ od początku jej wizja była naprawdę artystyczna, koncentrowała się na zamożnych kolekcjonerach, którym oferowała prawdziwe unikaty. Damska i męska wersja jej pierwszych perfum - J´ai fait un reve – została zamknięta w kryształowych flakonach stworzonych przez francuską rzeźbiarkę, Claude Justamon. Każdy flakon został ozdobiony delikatną, kryształową rzeźbą i stąd też wzięła się nazwa marki Majda Bekkali - SCULPTURES OLFACTIVES.


Sama autorka tak mówi o marce: „Chciałam odkrywać nowe możliwości, pracować z luksusowymi esencjami i wyjątkowym designem. Po prostu pozwolić na wzlot swojej kreatywności. Rezultatem tego jest marka Sculptures Olfactive.“


Podobnie jak inni perfumiarze, Majda kładzie nacisk na dopracowanie zapachu, jakość składników i oczywiście na wybór odpowiedniego „nosa”. Sama bowiem nie jest perfumiarką, dlatego postanowiła połączyć swoje siły z najlepszymi specjalistami w branży. Pracowali już dla niej na przykład Bertrand Duchaufour, Célice Zarokain czy Delphine Thierry. Dzięki temu perfumy Majdy są prawdziwymi dziełami nie tylko pod względem formy, ale także treści.


Po kilku latach funkcjonowania na rynku marka postanowiła poszerzyć grono swoich odbiorców o zwykłych konsumentów i miłośników perfum. Zmieniono więc design flakonów – obecnie dostępne są w prostszych, szklanych buteleczkach z drewnianym korkiem. Dzięki temu są znacznie tańsze, ale jednocześnie pozostają piękne i ekskluzywne. Mi osobiście podobają się nawet bardziej niż te pierwotne, ponieważ twórczość pani Justamon nie przypadła mi do gustu. Natomiast nieprzesadnie zdobione flakony są esencją prostej elegancji i będą prawdziwą ozdobą każdej toaletki.


Perfumy można zakupić we flakonach o pojemności 120 ml oraz 50 ml. Te drugie z łatwością skryją się w dłoni i w torebce. Portfolio marki jak na razie obejmuje dziewięć zapachów, z których większość znajdziecie od niedawna w ofercie notino.pl.


Najnowszym zapachem są egzotyczne perfumy Tulaytulah, które wydano w 2015 r. Ma on odzwierciedlać atmosferę słynnego miasta Toledo za czasów, gdy mieszały się w nim kultury europejska i orientalna oraz wpływy chrześcijaństwa i islamu. Jest to pudrowy zapach słodkich migdałów, wanilii, przypraw i kwiatów, który w zimie otuli cię jak ciepły pled, a w lecie przeniesie do egzotycznej, gorącej Hiszpanii.


Jeśli nie jesteś zwolennikiem zapachów waniliowo-migdałowych (przyznaję, że Tulaytulah może być w pewnych okolicznościach duszący), wypróbuj na przykład delikatny J´ai fait un reve, który przywodzi na myśl szeleszczący różowy jedwab albo Mon Nom Est Rouge, w którym dominuje róża, przyprawy i nuty drzewne będące zapachem prawdziwej femme fatale.

 


Artykuł przygotowała specjalistka ds. produktów, Petra Babuláková.

Powiązane produkty

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

TOP 11: Pomysły na prezent na Dzień Matki

TOP 11: Pomysły na prezent na Dzień Matki

Wciąż nie wiesz, jaki prezent dla mamy wybrać? Dzień Matki, obchodzony tradycyjnie 26 maja, zbliża się wielkimi krokami. A skoro poszukujesz ...

Cały artykuł

Znajdź swoją drogę z BOSS Alive

Znajdź swoją drogę z BOSS Alive

W świecie, który oferuje więcej różnych dróg do samospełnienia niż kiedykolwiek wcześniej, każda kobieta może swobodnie decydować o tym, jak wyrażać ...

Cały artykuł