Anthelios - najlepsza ochrona przed słońcem dla skóry wrażliwej

Krzysztof  |  14. 5. 2016  |  Dodaj komentarz

kremy z filtrem

Z dnia na dzień słońce towarzyszy nam coraz dlużej i intensywniej. Zapewne już słyszałeś o tym, że słońce oddziałuje na naszą skórę nawet wówczas, gdy jest pochmurno. Dermatolodzy rzeczywiście polecają ochronę przed słońcem nawet wówczas, gdy niebo nie jest bezchmurne. Najczęściej polecaną przez nich linią kosmetyków do opalania do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii słonecznych jest linia Anthelios marki La Roche-Posay. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie przygotowała nowości na ten rok oraz o błędach, które popełniamy w kwestii opalania, przeczytajcie poniższy artykuł.

Czym jest UVA/UVB?

Oznaczenie to znajdziemy nie tylko na kosmetykach do opalania, ale także na okularach przeciwsłonecznych. Większość z nas wie, że chodzi o rodzaj promieniowania słonecznego, ale czym się dokładnie rożnią? Obydwa rodzaje promieniowania są typami promieniowania ultrafioletowego (UV), każde jednak o innej długości. Promieniowanie UVA w całości dociera do powierzchni Ziemi, natomiast część promieniowania UVB jest „filtrowana“ przez atmosferę i warstwę ozonową.

A w jaki sposób działają na skórę? Jest dobra metoda, by zapamiętać tę informację:

  • UVA (Age – wiek) to promieniowanie, które dostane się wgłąb skóry i powoduje jej starzenie. Jego wartość jest stała i nie zmienia się znacząco w ciągu dnia.
  • UVB (Burn – poparzenia) to promieniowanie, które działa na powierzchni skóry, wywołując jej poparzenie w sytuacji, gdy jej odpowiednio nie chronimy. Jego wartość zmienia sie w zależności od pory dnia i roku. W lecie między 11.00 a 15.00, gdy jego wartości są najwyższe, powinniśmy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce.

By zapobiec skutkom obydwu rodzajów promieniowania, stosujemy produkty z faktorem ochronnym. Ten najniższy wynosi 6. Im faktor większy, tym lepiej i dłużej nas chroni przed słońcem. Czy słyszeliście, że stosując faktor SPF 50 nie da się opalić? To nieprawda. Nawet stosująć tak wysoki filtr, mozesz się opalić, choć będzie to trwało dłużej. Za to zapobiegniesz poparzeniom, a twoja opalenizna będzie wyglądać naturalnie i dłużej utrzyma się po powrocie z urlopu.

Anthelios

Jak wspomniałem we wstępie, linia Anthelios marki La roche-Posay przeznaczona jest przede wszystkim do skóry wrażliwej i alergicznej. Jej kosmetyki zapewniają wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB, a ponadto dzięki zawartości wody termalnej mają działanie antyoksydacyjne. Zawierają bowiem wiele opatentowanych składników aktywnych oraz witaminę E i bajkalinę. Linia Anthelios obejmuje kosmetyki do ciała i twarzy, a także produkty stworzone specjalnie dla dzieci. Wybierając produkt dla siebie, należy zwrocić uwagę na odpowiednią konsystencje. Jeśli masz skórę suchą, sięgnij po krem. Do skóry tłustej idealny będzie fluid, który zbytnio nie obciąży skóry (nie zapomnij jednak o tym, by przed użyciem nim dobrze potrząsnąć). Do skóry normalnej i mieszanej polecany jest żel-krem.
La Roche-Posay przygotowało kilka nowości na 2016 r. My wypróbowaliśmy dla was dwie z nich. Myślimy, że naprawdę warto po nie sięgnąć:

La Roche-Posay Anthelios XL SPF 50+ tonujący żel-krem

Czy zdarza wam się używać do twarzytego samego kremu do opalania co do ciała? Niestety często efektem jest świecenie i wysyp niedoskonałości. Część osób niechętnie rezygnuje podczas urlopu z makijażu. Specjaliści z La Roche-Posay znaleźli rozwiązanie na powyższe problémy. Tonujący żel-krem gwarantuje wysoką ochronę (SPF 30 lub 50+), a ponadto jest wodoodporny, hipoalergiczny i nie powoduje przetłuszczania skóry. Jego stosowanie można porównać do kremu BB z dodatkową ochroną przeciwsłoneczną. Krem dość dobrze kryje (maskuje drobne niedoskonałości i ujednolica koloryt), szybko się wchłania i ma doskonałe właściwości matujące. To naprawdę świetny produkt 2w1, dzięki któremu skóra jest dobrze chroniona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i wygląda na zadbaną. Wielkim plusem jest również nowa pompka do aplikacji, która umożliwia wydobycie kremu niezależnie od położenia tubki.

krem tonujący La Roche-Posay Anthelios XL

 

 

 

 

 

 

 


La Roche-Posay Anthelios XL SPF 50+ ultra lekki spray

Spray oczywiście przeznaczony jest do skóry wrażliwej i alergicznej, jednak można po niego sięgnąć zawsze, gdy potrzebujecie szybko i w komfortowy sposób nanieść kosmetyk chroniący przed słońcem. Formula sprayu to największy plus tego produktu. Jest ona niezwykle lekka, ale mimo to zapewnia maksymalną ochronę, zwłaszcza, że jest bardzo wodoodporny. Nie oznacza to oczywiście, że wystarczy jedna aplikacja, by później cały dzień sie kąpać i opalać. Jeśli masz wątpliwości, jak często powinno się go aplikować, zastosuj regułę dwóch godzin. Po prostu sięgnij po spray co dwie godziny, niezależnie od tego, czy kąpiesz się, czy opalasz. Na pewno nie zabierze ci to dużo czasu, a twoja skóra będzie ci za to wdzięczna.

ultra lekki spray La Roche-Posay Anthelios

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Być może nie wiedziałeś o tym, że…

  • Kosmetyki do opalania powinny być aplikowane minimum pół godziny przed ekspozycją na słońce. Bez względu na to, czy jest to krem czy fluid, zawarte w nich substancje aktywne potrzebuja odpowiedniego czasu, by dostać sie wgłąb skóry i zacząć działać.
  • Promieniowanie słoneczne przenika również przez szkło i to na odległość 40 cm. Jeśli jesteś kierowcą lub wybierasz się w podróż i będziesz siedzieć przy oknie, użyj kremu z filtrem.
  • Jeśli planujesz urlop, podczas którego chcesz większość czasu spędzić w wodzie, również nie zapominaj o ochronie przeciwsłonecznej. Woada, podobnie jak szkło, również przepuszcza promieniowanie słoneczne i to na odległość nawet 80 cm.



Powiązane produkty

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz: