1 Uzbrój się w prowokacyjny zapach Juliette has a Gun

notino.pl  |  17. 1. 2017  |  Dodaj komentarz

perfumy

Młoda francuska marka niszowa o prowokacyjnej nazwie Juliette has a Gun w ciągu zaledwie dziesięciu lat swojego istnienia zyskała duże uznanie. Powstała w 2006 r. na fali nowoczesnego renesansu w obszarze perfumiarstwa niszowego. A jak to często bywa w przypadku sztuki, jest kreatywną odpowiedzią na przeciętność i sztampowość.

Właśnie kreatywność oraz zrozumienie sztuki jest jakoby jej DNA. Romano Ricci, który jest twórcą tego projektu, jest potomkiem znanej Niny Ricci – kultowej, paryskiej projektantki mody, mającej włoskie korzenie, która w 1932 r. założyła dom mody nazwany jej nazwiskiem. Dodatkowojego ojciec, Robert Ricci, jest znanym perfumiarzem i twórcą uznawanej kreacji perfumeryjnej - L’air du Temps. Romano przez cztery lata zdobywał doświadczenie u boku najznamienitszych perfumiarzy i ostatecznie przekonał jednego z najbardziej utalentowanych – Francisa Kurkdjiana (twórcy np. znanych perfum Le Male marki Jean Paul Gaultier) – by pomógł mu w tworzeniu perfum w ramach jego własnego projektu – marki Juliette has a Gun.

Skąd właściwie wzięła się ta nazwa? Inspiracją dla Romana była shakespearowska Julia. Współczesne kobiety mają być jej uosobieniem, a ich bronią są właśnie perfumy, które są narzędziem uwodzenia. Ta pomysłowa metafora ma wyrażać wyzwolenie się kobiety spod władzy mężczyzny i zawierać w sobie odrobinę (słodkiej) zemsty.
Romantyczne podejście ma odzwierciedlenie w pierwotnych dziełach, w których dominuje róża jako symbol kobiecości i zmysłowości.
To nowe, świeże podejście nie przeszło bez echa. W 2011 r. Romano Ricci zdobył prestiżową nagrodę FiFi przede wszystki za jego wkład w sztukę perfumiarstwa oraz kreatywność i nowoczesność w kwestii tworzenia pomysłowych zapachów.

Na notino.pl znajdziecie szeroką ofertę perfum Juliette has a Gun, włącznie z próbkami, dzięki którym możecie poznać poszczególne zapachy.

 Polecamy przede wszystkim jego dwa bardzo popularne zapachy:

Lady Vengeance uwodzicielska, ultrakobieca i romantyczna interpretacja róży, którą dopełnia głęboki aromat drewna paczuli i słodkiej wanilii wraz ze sporą dawką białego piżma. Idealne perfumy na chłodniejsze dni albo wyjątkowe okazje.

Not A Perfume perfumy o intrygującej nazwie i wyjątkowym składzie, zawierającym wyłącznie jeden składnik – ambroksan. To perfumy idealne dla osób, które mają problem ze znalezieniem „swojego“ zapachu ze względu na mnogość składników zawartych w perfumach. Jest to zapach niezwykle seksowny i przyjemny w noszeniu. Więcej nie zdradzimy – chcemy pozostawic Wam możliwość nacieszenia się ich odkrywaniem...

Komentarze

1 komentarzy

Komentarze do artykułu:
Kasia  |  11. 2. 2017 22:37:15
Kocham ten zapach. Ma w sobie coś hipnotyzującego. Może kiedyś zaopatrzę się we własny flakon. Polecam testy :)
odpowiedz
Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

SUMMER BLACK FRIDAY: Co wybrać z największej oferty promocyjnej tego lata?

SUMMER BLACK FRIDAY: Co wybrać z największej oferty promocyjnej tego lata?

Kiedy mówimy o Black Friday, prawdopodobnie wszyscy myślimy o dużych obniżkach w czasie przedświątecznego szaleństwa i polowania na prezenty. Ale czy ...

Cały artykuł

Ed Skrein: wywiad z gwiazdą filmową i twarzą zapachu Bad Boy

Ed Skrein: wywiad z gwiazdą filmową i twarzą zapachu Bad Boy

Poznajcie Eda Skreina. Gwiazdor takich filmów jak Deadpool, Czarownica 2 czy serialu Gra o tron został twarzą elektryzujących perfum Bad Boy kultowej ...

Cały artykuł