Perfumy DKNY

notino.pl  |  4. 9. 2012  |  Dodaj komentarz

DKNY to jedna z najbardziej znanych marek na całym świecie. Mało kto wie, co kryje się pod tą nazwą. Pełna nazwa to Donna Karan New York. Donna Karan - projektantka mody od 1989 roku nie tylko koncentruje się na projektowaniu ubrań, ale również na tworzeniu perfum, biżuterii oraz zegarków.

Przyjrzyjmy się życiu tej znanej osobistości w świecie mody – jej sukcesy, pomysły. To one wyniosły Donnę Karan na sam szczyt popularności i dzięki nim uzyskała przydomek „Królowa amerykańskiej mody“.

Pierwsze sukcesy

Donna Karan urodziła się w 1948 r. w Nowym Jorku. Jej rodzice również byli związani ze światem mody. Matka, piękna kobieta sukcesu, była modelką, a ojczym krawcem. Nie dziwi więc to, że Donna od najmłodszych lat wiedziała, co w świecie mody się dzieje.
Swoją karierę zaczęła jako asystentka Anne Klein. W tym okresie objawił się jej wielki potencjał i w głowie pojawiły się niezwykłe pomysły. Kolekcja Seven Easy Pieces (siedem podstawowych sztuk odzieży, które można na różne sposoby łączyć ze sobą) przyniosła ogromną zmianę w życiu Donny Karan, która zachwyciła cały Nowy Jork. Dzięki tej kolekcji stała się ona znaną projektantką.

Luksus, elegancja, nowoczesność

Donna Karan w swoich projektach zawsze opierała się na elegancji, luksusie i nowoczesności. Jej praca była nieporównywalna z pracami innych projektantów, dlatego też w szybkim tempie stała się projektantką-symbolem Nowego Jorku. Nie tylko chodzi o odzież, ale również o zegarki, perfumy, biżuterię. Wszystko to na pierwszy rzut oka jest luksusem, który sam w sobie odzwierciedla zaufanie i sukces tej światowej sławy projektantki. Nie jest zaskoczeniem więc, że Donna Karan nazywana jest Królową Siódmej Alei (siedziba jej firmy), a także Królową amerykańskiej mody.
Skąd ta energiczna kobieta czerpie inspiracje?
Wiele razy można było usłyszeć, że Nowy Jork i wszystko co z nim związane, to dla Donny Karan wszystko. Dlatego też to piękne miasto jest największą jej inspiracją. Nowoczesność, wielkomiejskość, radosne życie to wszystko, co oferuje nam Nowy Jork.

LVMH na scenie

W roku 2001 firmę DKNY kupiła innej światowej sławy firma LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy). Nie znaczy to, że Donna Karan zaprzestała jakichkolwiek działań w swojej znakomitej karierze. W dalszym ciągu rozwija swoje pomysły, jest aktywna charyratywnie, realizuje nowe pomysły, jak zwykle luksusowe i eleganckie. W wolnej chwili poświęca czas swoim wnukom (ma ich siedmioro).

Perfumy

Zaskoczeniem nie jest to, że DKNY to jedna z najbardziej popularnych marek perfum. Perfumy DKNY z założenia są zmysłowe, luksusowe i wszechstronnie inspirujące.
Do najbardziej popularnych perfum DKNY należą na przykład DKNY Be Delicious Fresh Blossom, perfumy, które wzbudzą zachwyt i zainteresowanie nie tylko swoim genialnym flakonem, który w pewnym sensie jest symbolem tej wyjątkowej marki, ale też zapachem. Zapach świeżych owoców idealnie nadaje się dla kobiet pewnych siebie i energicznych.

Kolejne znakomite perfumy to DKNY Women Energizing 2011. Ten niezwykle przyjemny zapach stworzony został przede wszystkim z myślą o kobietach, które lubią być w centrum uwagi i uwielbiają zmysłowe nuty kwiatów. DKNY Women Energizing 2011 to luksus, elegancja i niesłabnąca energia, którą znajdziesz w świeżych nutach cytrusów, kwiatu lotosu i orchidei.

Jeśli szukasz czegoś na ciepłe, letnie wieczory, idealne dla Ciebie będą perfumy DKNY Be Delicious Night Woman, lekko orientalny, kwiatowy zapach stworzony dla osób, które żyją nocą.
Nie daj się jednak zmylić, DKNY nie tworzy tylko zapachów dla kobiet. Odpowiednikiem DKNY Be Delicious stały się perfumy dla mężczyzn DKNY Be Delicious pour Homme. Cytrynowo-drzewny zapach idealny dla pewnych siebie mężczyzn, pełnych charyzmy i temperamentu. Skład tych perfum to gorzka nuta grejpfruta, jałowca, jaśminu i na samym końcu aromatyczna nuta kawy.
Poza perfumami marka DKNY oferuje także balsamy do ciała dla kobiet takie jak DKNY Pure czy DKNY Be Delicious Night.

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

Marka COURRÉGES tworzy nietradycyjną modę i perfumy. Znasz ją?

Marka COURRÉGES tworzy nietradycyjną modę i perfumy. Znasz ją?

Założycielem marki jest André Courréges, projektant mody, architekt i rzeźbiarz. Swój własny dom mody otworzył w Paryżu w 1961 r. po zdobyciu ...

Cały artykuł

Just Cavalli - temperament, ruch i pożądanie

Just Cavalli - temperament, ruch i pożądanie

Uwielbiasz wyjątkowe perfumy marki Roberto Cavalli? Jeśli tak, to nie przegap i wypróbuj nowość wśród zapachów - Roberto Cavalli Just Cavalli, który ...

Cały artykuł