Marka COURRÉGES tworzy nietradycyjną modę i perfumy. Znasz ją?

Krzysztof  |  28. 7. 2014  |  Dodaj komentarz

courreges

Założycielem marki jest André Courréges, projektant mody, architekt i rzeźbiarz. Swój własny dom mody otworzył w Paryżu w 1961 r. po zdobyciu doświdczenia u boku słynnego hiszpańskiego projektanta Cristobala Balenciagi.

Projektowanie mody

Przełomem w karierze André Courrégesa był 1964 r., kiedy to wydał kolekcję SPACE AGE. Jego styl był, jak na tamte czasy, dość szokujący. W swoich projektach używał na przykład winylu, papieru, plastiku i innych nietradycyjnych materiałów. Do mody wniósł wiele nowych elementów, jak białe botki, plastikowe mini spódniczni, płaszcze przeciwdeszczowe ozdobione metalem i plastikiem oraz wiele innych trendów. Jego twórczość miała wpływ na całą generację projektantów, włącznie z Yvese Saint Laurentem, który powiedział: „Popadałem coraz głębiej w tradycyjną elegancję, a Courréges mnie z tej przepaści wyciągnął“.


W 1994 r. Courréges połączył swoje siły z Charlesem de Castelbajacem, z którym stworzył wspólną kolekcję, która odniosła ogromny sukces. Później poświęcił się indywidualnym projektom, architekturze i architekturze wnętrz.

Perfumy

W 1970 r. André Courréges wszedł do świata kosmetyków i stopniowo wprowadzał na rynek takie perfumy, jak Empreinte, Eau de Courréges, Courréges In Blue, Sweet Courréges, Courréges 2020, Generation, Rose Courréges, męskie perfumy Niagara i inne. Poniżej przedstawiamy dwa najbardziej znane perfumy Courréges oraz jedną nowość z 2012 r. Pierwsze perfumy to Empreinte (ślad). Do stworzenia tego zapachu André zainspirowało postawienie pierwszego kroku na księżycu w 1969 r. To dlatego flakon tych perfum ma żółtawy kolor i okrągłą zakrętkę, która przypomina księżyc lub hełm skafandru astronauty. W chwili wydania perfumy były opisywane jako nowoczesno-szyprowe. Szybko stały się popularne w Europie i za Oceanem, gdzie wówczas marka ekspandowała. Obecnie wszystkie perfumy tej marki mają taki sam kształt flakonu. W latach 80. najlepiej sprzedawały się perfumy In Blue, które jako jedyne miały inny flakon – płaski z prostokątnymi nacięciami, typowym logiem AC i złotym korkiem.

produkt

 

 

 

 

 

 

 


Woda perfumowana dla kobiet Courréges Empreinte

Pierwszym zapachem jest legendarny Empreinte z 1970 r., który był reformulowany w 2012 r. Pierwotna wersja należy do klasycznych perfum szyprowych. Na poczatku czuć suchą nutę szyprową, a następnie wyraźną nutę skóry, do których dołączają nuty kwiatowe podkreślone ziołami. Spośród kwiatów w sercu czuć przede wszystkim różę i odrobinę pudrowego irysa. Po pewnym czasie zapach łagodnieje i w tle zaczynają być wyczuwalne nuty drzewne, które nadają zapachowi odrobinę tajemniczy charakter. Testowałam także nową wersję i muszę przyznać, że nawet po reformulacji Empreinte nie straciły swojej pierwotnej magii. Odjęto trochę aldehydów i dodano więcej paczuli, która doskonale współgra z nutami kwiatów i drzew. Dla mnie Empreinte to elegancki, szyprowy zapach o doskonałej trwałości, który pasuje zarówno na dzień, jak i na wieczór.

produkt

 

 

 

 

 

 

 


Woda perfumowana dla kobiet Courréges In Blue


Drugim znanym zapachem jest Courréges In Blue z 1983 r., który reformulowany był w 2013 r. In Blue jest określany jako zapach kwiatowo-wodny, ale dla mnie jest raczej kwiatowo-ziołowy. Początkowo wyczuwalne są aldehydy i nagietek i to dokładnie takie, jakie znamy z maści i różnych produktów kosmetycznych. Po chwili zaczynają być wyczuwalne kwiaty, zwłaszcza fiołek i delikatna róża. Później dołączają do nich nuty czarnej porzeczki, drzewa i ziemistej wetywerii. Zapach, który na początku jest mocno kwiatowy, stopniowo łagodnieje. In Blue jest według mnie bardzo dobrze dopracowanym zapachem, którego składniki doskonale się uzupełniają. Courréges In Blue to bardzo kobiecy zapach, idealny do noszenia na dzień.

produkt

 

 

 

 

 

 

 


Woda perfumowana dla kobiet Courréges Rose

Perfumy te nie są już tak bardzo znane jak te poprzednie. Jest to nowość z 2012 r., która może zainteresować przede wszystkim młode kobiety lubiące nowoczesne, kwiatowo-owocowe zapachy. Testowałam go wiosną tego roku i muszę powiedzieć, że w natłoku nowych perfum te mnie bardzo zaciekawiły. Początek jest niezwykle soczysty z dominacją różowego grapefruita, do którego po paru minutach dołącza świeży bambus, który znamy z żelów pod prysznic. Gdzieś w tle czuć nutę słodkich owoców, ale mimo, że w składzie podana jest brzoskwinia, dałabym głowę, że czuję maliny. Później dołączają nuty kwiatów, wśród których najwyraźniejszy jest delikatny fiołek. Podstawa zawiera piżmo i ambrę, które stanowią idealne dopełnienie perfum. Rose de Courréges to czysty, wesoły, młodzieńczy, letni zapach.

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

Just Cavalli - temperament, ruch i pożądanie

Just Cavalli - temperament, ruch i pożądanie

Uwielbiasz wyjątkowe perfumy marki Roberto Cavalli? Jeśli tak, to nie przegap i wypróbuj nowość wśród zapachów - Roberto Cavalli Just Cavalli, który ...

Cały artykuł

Givenchy - perfumy ucieleśniające elegancję

Givenchy - perfumy ucieleśniające elegancję

Perfumy Givenchy odznaczają się niezwykłą elegancją, są ucieleśnieniem prawdziwej zmysłowości i symbolizują czyste piękno. Już sam prekursor marki - ...

Cały artykuł