Zdrowe zęby. Zdrowe ciało. Zbliża się Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

notino.pl  |  9. 3. 2016  |  Dodaj komentarz

Philips Sonicare

Wszystko zaczyna się od nieprawidłowej pielęgnacji zębów, dziąseł i przestrzeni międzyzębowych. Później dochodzi do tego nieleczony stan zapalny dziąseł i może się to skończyć chorobą układu krążenia lub dróg oddechowych. Wzajemnym wpływem stanu zdrowia jamy ustnej oraz całego organizmu zajmuje się wielu specjalistów na całym świecie. Czy wiecie, że 20. marca będziemy obchodzić Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej? Z tej okazji Polskie Towarzystwo Stomatologiczne postanowiło jeszcze bardziej włączyć się w szerzenie wiedzy na temat higieny jamy ustnej, wykorzystując hasło: „Zdowe zęby. Zdrowe ciało”. Zęby i dziąsła są bowiem połączone z ciałem bardziej niż jesteśmy tego świadomi.


Gdy higiena jamy ustnej jest niewystarczająca, nieusunięta płytka nazębna pełna bakterii powoduje zapalenie dziąseł, parodontozę, próchnicę oraz związane z nimi komplikacje.


W sytuacji, gdy system immunologiczny człowieka jest osłabiony, mikroorganizmy oraz ich pochodne dostają się do systemu krwionośnego, a tym samym przedostają się do całego organizmu. Wraz z krwią mogą dostać się do bardziej odległych organów, jak zastawki serca czy ściany naczyń krwionośnych. Zwiększa się ryzyko zawału serca czy martwicy. Osoby chorujące na cukrzycę powinny regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny oraz poświęcać szczególną uwagę higienie jamy ustnej. Zaniedbania w tym względzie są również niebezpieczne w ciąży, ponieważ mogą prowadzić do przedwczesnego porodu połączonego z niską wagą dziecka. Oprócz nieleczonej parodontozy najczęstszym źródłem infekcji są tzw. martwe zęby.

 

 

 

 


Problemy związane z jamą ustną to zazwyczaj nasza wina


Specjaliści podkreślają, że czyste zęby same się nie psują, a próchnica nie jest dziedziczna, podobnie jak problemy z dziąsłami. Choroby te powinniśmy traktować wyłącznie jako problem ograniczający się do naszej higieny.


Wybór odpowiednich narzędzi i technik czyszczenia zębów to podstawa. Coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne szczoteczki do zębów na bazie technologii sonicznej, która działa na zasadzie fal dźwiękowych. Z częstotliwością drgań 31000 na minutę szczoteczka rozbija i usuwa płytkę nazębną wzdłuż linii dziąseł, przez co zapewnia bezpieczne i efektywne usunięcie bakterii. Dodatkowym atutem jest masaż dziąseł i ich kawitacja spowodowana falą, która powstaje podczas czyszczenia z pasty, wody i śliny. Dynamiczna fala działa wzdłuż linii dziąseł oraz w kieszonkach, dostając się do przestrzeni międzyzębowych. Niestety nie zastępuje jednak czyszczenia tych miejsc za pomocą przeznaczonych do tego specjalnych narzędzi.


Dokładne oczyszczenie jamy ustnej za pomocą szczoteczki manualnej powinno trwać 15-20 minut. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare ma kilkukrotnie większą skuteczność i w zaledwie dwie minuty dokładnie oczyści całą jamę ustną, usuwając przebarwienia spowodowane piciem kawy, herbaty i wina czy paleniem.


W przeciwieństwie do zwykłych szczoteczek elektrycznych, technologia soniczna stworzona przez specjalistów w dziedzinie stomatologii wspomaga gojenie i odnowę tkanek miękkich oraz wzmacnia dziąsła.


Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych powinno odbywać się minimalnie raz dziennie, wieczorem. Z urządzeniem Philips Sonicare AirFloss Ultra to bardzo proste!


Czy każdy może stosować szczoteczkę soniczną?


Philips Sonicare ma nie tylko dopracowany design, ale także zapewnia efektywną i bezpieczną pielęgnację zębów i dziaseł, dlatego może jej używać praktycznie każdy, włącznie z dziećmi, osobami noszącymi aparat ortodontyczny, osobami mającymi mostki i implanty oraz osobami mającymi parodontozę. Jednak, by rezultat czyszczenia był zadowalający, użytkownik szczoteczki powinien być odpowiednio poinstruowany, jak nią manipulować. W tej kwestii najlepiej poradzi wam doświadczona hygienistka stomatologiczna.


Philips Sonicare oferuje szereg wspaniałych produktów do pielęgnacji zębów i dziąseł.

Olśniewaj uśmiechem!

DiamondClean

Najnowocześniejszy design i zaskakujące rezultaty! 5 trybów czyszczenia zapewnia bezpieczną i efektywną pielęgnację oraz białe zęby i zdrowe dziąsła. Specjalnie zaprojektowana głowica DiamondClean ma delikatne włókna ułożone na kształ diamentu dla osiągnięcia bielszego odcienia na powierzchni szkliwa. Do opakowania dołączona jest stylowa szklanka do ładowania oraz etui podróżne do ładowania.

HealthyWhite Pink

Elegancka szczoteczka soniczna pomagająca w osiągnięciu naturalnie białych zębów. Stosując regularnie tryb Clean&White w widoczny sposób zostaną usunięte przebarwienia po kawie, herbacie czy dymie papierosowym już w zaledwie 2 tygodnie.

Sonicare for Kids

Szczoteczka soniczna stworzona we współpracy ze specjalistami specjalnie z myślą o dzieciach. Wspomaga naukę prawidłowej techniki mycia zębów oraz nawyku mycia zębów już od najmłodszych lat. Szczoteczka Sonicare for Kids oferuje rozwiązanie, które łączy unikatową technologię soniczną z odkryciami w zakresie zachowania i umiejętności dzieci. Ma ergonomiczną, pokrytą gumą rączkę dopasowaną do dłoni dziecka, dwa tryby mycia zgodnie z wiekiem dziecka od 4 do 7 lat, minutnik, wesołą melodię, która gra w 30-sekundowych interwałach oraz naklejki, dzięki którym dziecko może stworzyć swój własny design.

 

 

 

 

 

 

 

 

EasyClean

Prosta, a jednocześnie elegancka szczoteczka z efektywnym trybem Clean, który umożliwia bezpieczne usuwanie płytki nazębnej oraz pielęgnację dziąseł.

AirFloss Ultra


Sprawi, że codzienna higiena jamy ustnej stanie się prostsza i bardziej efektywna. Czy wiedziałeś, że aż 40% obwodu zęba znajduje się w granicach przestrzeni międzyzębowych? Dzięki innowacyjnej technlogogii potrójnego wystrzału strumienia wody i powietrza dochodzi do efektywnego i bezpiecznego usuwania płytki nazębnej z przestrzeni międzyzębowych i wzdłuż linii dziąseł. Napełnij urządzenie płynem antybakteryjnym, nakieruj i wyczyść! Wyczyszczenie przestrzeni międzyzębowych z pomocą urządzenia AirFloss Ultra zabierze Ci jedynie 60 sekund.

Lic. Jana Křepelková, higienistka stomatologiczna

bc jana krepelkova

Powiązane produkty

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz: