TUTORIAL: Makijaż brwi krok po kroku

Kasia  |  10. 5. 2017  |  Dodaj komentarz

makijaż brwi

Na pewno słyszałaś opinię, że brwi nadają twarzy charakter. Również aktualne trendy stawiają brwi w centrum zainteresowania, dlatego powinny być one naprawdę idealne. Jak jednak uzyskać gęste i precyzyjnie wymodelowane brwi? To łatwe! Do stworzenia idealnych brwi wystarczy kilka produktów i chwila przed lustrem.

Jak ustalić właściwy kształt?

Miejsce, gdzie powinny zaczynać się brwi ustalimy, przykładając pędzel do krawędzi nosa i wewnętrznego kącika oka. Miejsce przecięcia pędzla z linią brwi wyznacza jej początek. Przesuwając pędzel do zewnętrznego kącika oka, wyznaczymy drugi kraniec brwi.

kształt brwi

Zaczynamy malowanie brwi

Przy pomocy skośnego pędzelka z zestawu kosmetyków da Vinci Classic rysujemy kształt daszka, prowadzący od początku do końca brwi. Wewnętrzną część brwi możemy jeszcze podkreślić kredką, prowadząc linię w górę od nasady nosa. Krótkimi pociągnięciami z dołu do góry nakreślamy kształt brwi, uzupełniając miejsca, w których brakuje włosków. Zawsze wybieraj odcień odpowiadający kolorowi Twoich brwi i włosów. Tylko w ten sposób uzyskasz naturalny efekt.

modelowanie brwi

kredka do brwi

Fenomen cienia

Całe brwi należy teraz pomalować cieniem. Także tu wybieramy ukośny pędzelek i krótkie ruchy w górę. Jeżeli chcesz mieć wszystkie produkty do brwi pod ręką, mamy dla Ciebie paletę do malowania brwi Makeup Revolution Ultra Brow. Zawiera wszystko, czego potrzebujesz do doskonałego makijażu brwi.
Nie poprzestawaj tylko na kredce, wykorzystaj koniecznie również cień do brwi. Będziesz zaskoczona naturalnym i pięknym efektem. Docenisz linię i urodę swoich brwi!

cienie do brwi

Mocne jak kamień

Nadszedł czas na utrwalenie makijażu brwi, aby zachować ich piękno na cały dzień. Nabieramy pędzelkiem niewielką ilość wazeliny i rozcieramy ją na grzbiecie ręki tak, aby pokryła cały pędzelek. Przeczesujemy brwi z dołu do góry. Wystające włoski zaczesujemy w dół.

utrwalenie brwi

Wisienka na torcie

Idealne wrażenie końcowe uzyskasz przy pomocy małej sztuczki. Na górną część powieki, aż do poziomu brwi, nanieś jasny cień. Rozjaśni on Twoje spojrzenie i doda spojrzeniu błysku.

podkreślenie brwi

Nie pasuje?

Czasem konieczna jest całkowita zmiana koloru brwi. Dzieje się tak na przykład przy radykalnej zmianie koloru włosów lub wraz z narastającą siwizną. Najlepszą opcją staje się wtedy możliwość farbowania brwi i włosów. Od kilkudziesięciu lat ekspertem od farbowania brwi i rzęs jest marka RefectoCil. Ma w ofercie cztery odcienie farb do brwi, które możesz dostosować do Twojego naturalnego koloru. Można tu też znaleźć żelową hennę do brwi i rzęs RefectoCil Sensitive, która przedłuży żywotność nowego koloru.

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

Naturalne kosmetyki kolorowe – jak wykonać makijaż bez zbędnych substancji chemicznych?

Naturalne kosmetyki kolorowe – jak wykonać makijaż bez zbędnych substancji chemicznych?

Przygotowaliśmy propozycje podstawowych produktów do makijażu, przy pomocy których z łatwością uzyskasz wspaniałe efekty, na każdym etapie, ...

Cały artykuł

Kolor roku 2020: klasyczny błękit. Chcesz wiedzieć, dlaczego go pokochasz?

Kolor roku 2020: klasyczny błękit. Chcesz wiedzieć, dlaczego go pokochasz?

Jeśli w Twoich kosmetycznych zapasach brakuje błękitnych odcieni, nadszedł czas, by to zmienić! Firma Pantone Color Institute już od 20 lat pełni ...

Cały artykuł