1 Przyczyny wypadania włosów

notino.pl  |  23. 3. 2012  |  Dodaj komentarz

Boisz się utraty włosów? Nie jesteś sam. Zdrowy człowiek ma średnio sto tysięcy włosów. Włosy wypadają każdemu – na przykład po umyciu mamy ich o około 300 mniej. Możesz zacząć się martwić, jeśli obserwujesz nadmierne wypadanie włosów i znajdujesz ich sporo, nie tylko po umyciu, ale dosłownie wszędzie. Zapobieganie jest najlepszym lekarstwem na utratę włosów. Przyczyny przerzedzenia się włosów mogą być różne – wiek, dziedziczność, dieta i nieodpowiednia pielęgnacja włosów.

 

Wypadanie włosów u kobiet

U kobiet zazwyczaj występuje przerzedzenie włosów, a nie całkowite łysienie. Włosy często wypadają na czubku głowy i w tzw. zakolach. Krótkotrwałe przerzedzenie włosów może być spowodowane nieodpowiednią dietą bądź stresem. Powodem długotrwałego wypadania włosów często są zaburzenia gospodarki hormonalnej, na przykład stosowanie nieodpowiednich środków antykoncepcyjnych może spowodować znaczne problemy związane z utratą włosów. Naturalna nierównowaga hormonalna występuje na przykład w czasie ciąży oraz podczas menopauzy. W czasie ciąży proces wypadania włosów nasila się, jednak nie ma powodu do niepokoju, bowiem włosy powinny zacząć odrastać z mieszków włosowych tuż po zakończeniu karmienia piersią. Nadmiernemu wypadaniu włosów możemy zapobiec, stosując odpowiednie suplementy diety oraz używając profesjonalnych preparatów pielęgnujących włosy i skórę głowy.

Wypadanie włosów u mężczyzn

U mężczyzn najczęstszą przyczyną wypadania włosów są hormony. Nadmiernie produkowany testosteron może być przyczyną tak zwanego łysienia androidowego. Pierwszym objawem jest przerzedzenie włosów i pojawienie się lekkiej łysiny. Jako, że wpływ również ma dziedziczność, można wcześniej zbadać jakość i ilość włosów. Na szczęście na rynku pojawiają się wysokiej jakości preparaty, które przy wypadaniu włosów u mężczyzn naprawdę pomagają.

Leczenie wypadania włosów

W przypadku krótkotrwałego procesu wypadania włosów zaleca się zmianę diety, odpoczynek, spożywanie posiłków bogatych w witaminy - głównie z grupy B.
Jeśli należysz do tych, których dotyka nadmierne wypadanie włosów, należy ze szczególną starannością zwrócić uwagę na codzienną pielęgnację włosów. Stosuj preparaty zapobiegające wypadaniu włosów. Zaleca się używanie preparatów zawierających aminexil, który nie dopuszcza do zrogowacenia kolagenu wokół mieszka włosowego, a to sprawia, że włos prawidłowo się rozwija. W wysokiej jakości preparatach zapobiegających wypadaniu włosów nie powinno zabraknąć składników takich jak: pro-keratyna i polifenole. Te składniki na całej długosci włosa odbudowują jego strukturę oraz chronią przed działaniem wolnych rodników.
Stosowanie całej serii kosmetyków do włosów (od szamponu po serum) zapobiega wypadaniu włosów, odnawia ich strukturę. Dzięki temu włosy stają się bardziej elastyczne i nie są podatne na wypadanie. Te kosmetyki pielęgnują również wrażliwą skórę głowy, o której czesto się zapomina.

Komentarze

1 komentarzy

Komentarze do artykułu:
Ania  |  15. 2. 2016 17:31:50
Zawsze można skorzystać z porady osoby zajmującej się problemem wypadających włosów. Ja jestem zadowolona z http://trychologsosnowiec.pl
odpowiedz
Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

TOP 11: Pomysły na prezent na Dzień Matki

TOP 11: Pomysły na prezent na Dzień Matki

Wciąż nie wiesz, jaki prezent dla mamy wybrać? Dzień Matki, obchodzony tradycyjnie 26 maja, zbliża się wielkimi krokami. A skoro poszukujesz ...

Cały artykuł

Odżywianie włosów: jak prawidłowo stosować odżywkę, maskę i balsam?

Odżywianie włosów: jak prawidłowo stosować odżywkę, maskę i balsam?

Bez głębokiego nawilżenia włosy nigdy nie będą wyglądać zdrowo i nie nabiorą blasku. Przesuszone włókna włosowe łatwiej się rozdwajają, mogą się ...

Cały artykuł