Peeling do włosów: Pozwól skórze głowy wreszcie odetchnąć
notino.pl | 19. 8. 2020 | Dodaj komentarz
Regularnie stosujesz peeling na twarz i całe ciało. Nie zapominasz jednak o czymś? Na taką samą pielęgnację zasługuje również skóra Twojej głowy. Tylko jeśli jest optymalnie oczyszczona i ukrwiona, włosy staną się bujne i pięknie lśniące. Dowiedz się, dlaczego peelingi do skóry głowy mają coraz więcej fanów, jakie są ich zalety i jakich kosmetyków używać po peelingu, aby uzyskać najlepszy efekt.
Pozytywne właściwości peelingu do skóry głowy
- Usuwa obumarłe komórki skóry. Stopniowo oczyszcza skórę z łupieżu, a także zapewnia łatwiejsze przenikanie produktów pielęgnacyjnych w głębsze warstwy skóry.
- Pobudza ukrwienie skóry głowy. Dzięki temu wzmacnia cebulki włosowe, co wpływa na gęstość włosów i hamuje proces ich wypadania.
- Usuwa wszelkie zanieczyszczenia ze skóry głowy oraz pozostałości produktów do stylizacji. Skóra lepiej oddycha, mniej się przetłuszcza, a włosy rosną szybciej.
Peeling do włosów odpowiedni do każdego rodzaju skóry
Framesi Morphosis Scalp Control nie tylko dokładnie oczyści skórę głowy, ale ponadto zapewni jej odpowiednie nawilżenie i regenerację. Przywróci włosom naturalny blask i zdrowy wygląd, chroniąc je jednocześnie przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych.
Idealny peeling do wrażliwej i suchej skóry głowy
Oczyszczający scrub do skóry głowy Kérastase Fusio Apaisant zawiera skórkę pomarańczy, olej jojoba, ekstrakt z trawy tygrysiej i witaminę E5. Ma żelową konsystencję, która koi podrażnioną skórę i przygotowuje ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest delikatny i skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia, od łupieżu po pozostałości produktów do stylizacji.
Peeling do skóry głowy przeznaczony do skóry przetłuszczającej się
Jeśli borykasz się z tłustą skórą głowy, rozwiązaniem będzie peeling przeciw przetłuszczaniu się i łupieżowi Kérastase Fusio Énergisant. W jego składzie zajdziesz detoksykującą i oczyszczającą sól morską z Francji, witaminę B6 i kwas salicylowy.
Jak prawidłowo oczyścić skórę głowy?
- Krok: Zastosuj szampon tak, jak zwykle i zmyj go letnią wodą.
- Krok: Nanieś peeling na włosy. Zadbaj o to, by dostał się bezpośrednio na skórę głowy.
- Krok: Przez kilka minut delikatnie masuj skórę głowy delikatnymi, okrężnymi ruchami. Używaj jedynie opuszków palców – jeśli masz długie paznokcie, uważaj, aby nie podrapać skóry.
- Krok: Peeling zmyj letnią wodą i aplikuj kolejne produkty pielęgnacyjne. Peeling wzmocni ich działanie.
Nasza WSKAZÓWKA: Po peelingu skóra głowy jest trochę bardziej wrażliwa. Dlatego przed wyjściem na słońce nie zapomnij o zastosowaniu sprayu przeciwsłonecznego lub innych kosmetyków do włosów z filtrem ochronnym.
Odpowiednia pielęgnacja do stosowania po peelingu skóry głowy
- Dla delikatnych i cienkich włosów: Zapewnij im niezbędne odżywienie, regenerację i nieodparty blask dzięki kuracji bez spłukiwania Moroccanoil Treatment.
- Dla wzrostu włosów i wzmocnienia cebulek: Serum Kérastase Résistance Extentioniste Scalp Serum zawiera ceramidy i keratynę, które wzmacniają cebulki i włókna włosowe. W rezultacie Twoje włosy staną się mocne i zyskają przepiękny blask.
Nasza WSKAZÓWKA: Weganki i fanki kosmetyków naturalnych uwielbiają tonik Weleda Rosemary, który oprócz rozmarynu kryje w składzie ekstrakty z rozchodnika i chrzanu, które zapewniają perfekcyjnie odżywione, nawilżone i gęste włosy.
Jak często należy stosować peeling do skóry głowy?
- Włosy normalne: raz w tygodniu
- Tłusta skóry głowy: raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu
- Włosy delikatne i wrażliwa skóra głowy: raz w miesiącu
Warto poczekać z wykonaniem peelingu skóry głowy, jeżeli borykasz się z trądzikiem, egzemą lub na skórze głowy widnieją otarcia lub inne, drobne rany.
W takim przypadku, podobnie jak przy zwykłym peelingu, poczekaj, aż wszystko się zagoi, aby nie hamować procesów regeneracyjnych skóry.
Używałaś już peelingów do skóry głowy? Zdradź nam swoje ulubione typy.