Najlepsze produkty przeciw wypadaniu włosów

notino.pl  |  21. 11. 2017  |  Dodaj komentarz

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów to zjawisko, którego nie trzeba się już obawiać. Naucz się, jak rozpoznać przyczynę Twoich zmartwień i wybierz właściwą metodę, aby odzyskać bujne i piękne włosy. Najpierw przyjrzyjmy się dokładniej przyczynom tego złożonego problemu.

Najczęstsze powody wypadania włosów:

 • Zaburzenia hormonalne (obejmuje to wypadanie włosów po porodzie)
 • Uwarunkowania genetyczne
 • Zmiana pory roku
 • Stres
 • Niewłaściwa dieta 

   

  Poród a wypadanie włosów

  Bardzo częstą przyczyną wypadania włosów są zaburzenia hormonalne, które pojawiają się u kobiet w okresie ciąży, po porodzie lub w okresie menopauzy, kiedy znacząco spada poziom estrogenu. Czasem wzmożone wypadanie włosów może nas zaskoczyć także przy dużych wahaniach wagi. Nie musisz się bać – utrata dotyczy włosów, które były w fazie wzrostu.  Zjawisko to jest całkowicie naturalne i na szczęście tymczasowe.

  Stres, zmiana pór roku, niewłaściwa dieta

  Wypadanie włosów wiąże się z niewystarczającym ukorzenieniem włosów w skórze. Przyczyny tego problemu mogą być różne. Najczęściej jest to stres, którego w dzisiejszych czasach nie da się uniknąć. Należy więc nauczyć się z nim żyć tak, aby nie stanowił zagrożenia zarówno dla duszy, jak i ciała. Najskuteczniejszym środkiem w walce ze stresem jest prawidłowe połączenie relaksu, ruchu i dobrej diety. Niezdrowe jedzenie samo w sobie może spowodować wypadanie włosów. Włosy, podobnie jak cały organizm, potrzebują pożywienia bogatego w białko. Kondycję skóry głowy może również poprawić dodatek cynku, witaminy B lub krzemu. Sezonowe wypadanie włosów jest powszechne zimą i jesienią, trwając z reguły około sześciu tygodni.  W tym przypadku należy pamiętać o tym, że gęste włosy będą się stopniowo odradzać. 

   

  Stres, zmiana pór roku, niewłaściwa dieta 

  Dbaj o swoje włosy

  Podstawowym elementem zapobiegania wypadaniu włosów jest dbanie o skórę głowy. Włosy wypadają częściej, kiedy są niewłaściwie „umocowane” w skórze. Podstawą pielęgnacji jest  intensywna, z reguły trzytygodniowa kuracja z wysoką zawartością substancji czynnych. Naszą propozycją jest kuracja przeciwko wypadaniu włosów Vichy Dercos Aminexil Clinical 5, która między innymi wzmacnia ukorzenienie włosów i zapewnia delikatną pielęgnację wrażliwej skóry. Dostępna jest w 2 wariantach, dla kobiet i mężczyzn. 

  Ponieważ osłabione włosy wymagają pielęgnacji, zalecamy stosowanie specjalnych serii produktów, które zadbają o Twoje włosy od samego korzenia i dodadzą im witalności. W skład serii wchodzi szampon, odżywka i maska, zapewniające ochronę włosów każdego dnia. Preparaty nie powinny zawierać silikonów i siarczanów, które niepotrzebnie obciążają skórę głowy. Wypróbuj szampon wzmacniający Vichy Dercos Energising, który nawilża i nadaje elastyczność tkance w okolicy korzeni włosów. Inne polecane szampony do codziennego użycia to na przykład Ducray Anaphase, Klorane Quinine z wyciągiem z chinowca lub La Roche-Posay Kerium, który oprócz odżywiania cebulek włosów zapobiega tworzeniu się mikrostanów zapalnych.   

    Dbaj o swoje włosy

 

Dbaj o swoje włosy. Szczególną uwagę zwróć na ich suszenie gorącym powietrzem, farbowanie, prostowanie i wiązanie w kucyk. Czynności te nie mają wprawdzie bezpośredniego wpływu na wypadanie włosów, powodują jednak ich łamliwość i kruchość. Jednym ze sposobów, jak przyspieszyć wzrost włosów, może być masaż skóry głowy. Zarezerwuj sobie czas na tę przyjemną procedurę zarówno u fryzjera, jak i we własnej łazience. Twoje włosy docenią pielęgnację i pozwolą Ci cieszyć się ponownie piękną fryzurą!

Powiązane produkty

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz: