Kremy do depilacji: ciesz się skórą gładką jak atłas

notino.pl  |  30. 4. 2021  |  Dodaj komentarz

depilacja

Depilacja może być skuteczna, bezbolesna i komfortowa. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie środki w postaci specjalnych kremów do depilacji. Dzięki nim Twoja skóra już po kilku minutach stanie się gładka, a Ty unikniesz podrażnień, pojawiających się często po goleniu skóry zwykłą maszynką.

Jak działa krem ​​do depilacji?

Kremy do depilacji, przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, zawierają substancje chemiczne, które wykazują zdolność do osłabiania włosków widocznych na powierzchni skóry do tego stopnia, że ​​można je łatwo „ściągnąć” przy pomocy specjalnej szpatułki. To niezwykle wygodne rozwiązanie jest bezbolesne i bardzo szybkie. Najlepsze kremy do depilacji działają już po kilku minutach!

Wybieramy krem ​​do depilacji

Wybierając krem do depilacji, weź pod uwagę rodzaj skóry. Przy skórze wrażliwej sięgaj po specjalne produkty, takie jak Veet Silk & Fresh czy Veet Natural Inspirations z substancjami aktywnymi, które nawilżają, łagodzą i chronią skórę przed podrażnieniami. Najczęściej w formułach takich produktów znajdziesz aloes i witaminę E.

Produkty do depilacji ciała warto dobierać również pod kątem obszaru ciała, które chcemy wydepilować. Wyspecjalizowane produkty w postaci kremów do depilacji przeznaczonych do twarzy, kremów do depilacji wąsika czy kremów do depilacji okolic intymnych znacznie lepiej i bez zbędnych podrażnień zapewnią Ci efekt, o którym marzysz. Jeśli szukasz czegoś skutecznego do depilacji skóry dłoni, pach lub pachwin, sięgnij po Eveline Cosmetics Active Epil. Wyjątkowo delikatna formuła z aloesem zapewnia odpowiednie nawilżenie i nie powoduje podrażnień czy zaczerwienień tych wrażliwych miejsc.

Na rynku znajdują się również kremy do depilacji, stworzone specjalnie do męskiego owłosienia, a wśród nich między innymi Veet Men Silk & Fresh. Formuła kremu dostosowana jest do mocniejszego, męskiego zarostu i nie podrażnia skóry.

Jak stosować krem do depilacji?

  1. Przed przystąpieniem do depilacji nanieś niewielką ilość kremu depilującego na wybrany obszar skóry, aby sprawdzić, czy nie wywoła on reakcji alergicznej.
  2. Jeśli wszystko jest w porządku, rozprowadź odpowiednią warstwę kremu na wybranym obszarze skóry i pozostaw na czas, zalecany przez producenta. Nigdy nie przekraczaj podanego czasu! Substancje chemiczne zawarte w produkcie stosowanym niezgodnie z zaleceniami mogą powodować podrażnienia skóry.
  3. Po upływie określonego czasu załączoną do kremu szpatułką ściągnij krem wraz z owłosieniem. Dokładnie umyj depilowany obszar i nanieś na skórę krem łagodzący.

Nasza rada: stop wrastającym włoskom

Ponieważ wielokrotnie powtarzana depilacja osłabia wzrost nowych włosków, z czasem mogą one nie mieć wystarczającej siły, aby przebić się na powierzchnię skóry, co może przyczyniać się do ich wrastania. Dlatego też odpowiednio nawilżaj skórę, najlepiej stosując produkty opóźniające odrastanie włosków i regularnie wykonuj peeling lub masaż gąbką z luffy, aby zredukować ten problem.

Czy przekonaliśmy Cię do wymiany maszynki na krem ​​do depilacji? A może wcale nie trzeba było Ci reklamować jego zalet? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Który z kremów lubisz najbardziej?

 

Powiązane produkty

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

SUMMER BLACK FRIDAY: Co wybrać z największej oferty promocyjnej tego lata?

SUMMER BLACK FRIDAY: Co wybrać z największej oferty promocyjnej tego lata?

Kiedy mówimy o Black Friday, prawdopodobnie wszyscy myślimy o dużych obniżkach w czasie przedświątecznego szaleństwa i polowania na prezenty. Ale czy ...

Cały artykuł

Jakie są sposoby na ładne stopy? Jeden z najlepszych to domowy pedicure

Jakie są sposoby na ładne stopy? Jeden z najlepszych to domowy pedicure

Wreszcie można schować kozaki i ciepłe skarpetki w najciemniejszym kącie szafy i wyciągnąć letnie sandałki. Pamiętaj jednak o tym, że do otwartych ...

Cały artykuł