Jak stosować beauty blender? Naucz się go używać!

notino.pl  |  4. 6. 2018  |  Dodaj komentarz

beauty blender

Profesjonalni wizażyści i blogerzy twierdzą, że jest to absolutny must-have w każdej kosmetyczce. Stworzy całkowicie naturalny i soczysty makijaż, bezbłędnie zamaskuje podkrążone oczy i podkreśli kontur twarzy. Tak. Mowa o kultowej gąbce do makijażu, zwanej beauty blender. Na pewno już o niej słyszałaś, a może nawet masz ją w domu. Czy jednak potrafisz jej prawidłowo używać?

Nie każdy beaty blender to Beautyblender

Klasyczne gąbki do makijażu znamy od dawna. Prawdziwa rewolucja w tym zakresie nastała jednak dopiero w 2003 roku, kiedy światło dzienne ujrzała oryginalna gąbka marki Beautyblender w kształcie jajka. 

Dziś wyrażenia beauty blender używa się do określenia wszystkich gąbek do makijażu tego typu. Najbardziej znane to Real Techniques albo Makeup Revolution. Wiele osób twierdzi jednak, że są dalekie od oryginału.

Jak stosować beauty blender

Używanie gąbki do makijażu jest łatwe i szybko się go nauczysz. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad:

  • Przede wszystkim: beauty blender używa się wilgotny. Przed użyciem należy nawilżyć gąbkę pod bieżącą wodą, a potem dokładnie wycisnąć. Dzięki temu gąbka zwiększy objętość, będzie bardziej miękka, a podczas nakładania nie wsiąknie do niej zbyt dużo podkładu.
  • Weź swój podkład, nałóż go na grzbiet dłoni i namocz w nim beauty blender.
  • Następnie zacznij delikatnie dotykać nią twarzy. Naprawdę ważne jest, aby nie rozcierać podkładu gąbką, ale lekko wklepywać go w twarz. Do nakładania podkładu na większe powierzchnie użyj okrągłej części, do mniej dostępnych części oraz do nanoszenia korektora pod powieki idealny będzie ostry koniec, który dostanie się w każde miejsce.
  • Gąbką można też nałożyć puder. 

Do czego używa się beauty blendera

Większość z nas stosuje gąbkę do nakładania podkładu i korektora. Na tym nie kończą się jednak jej możliwości! Beauty blender sprawdza się świetnie na przykład przy nanoszeniu kremowych konturów, rozświetlaczy czy różu do policzków. Zgodnie z zasadą, szpiczastą częścią gąbki nanieś najpierw produkt na twarz, wklepując go, a okrągłym końcem delikatnie go wcieraj, dopóki nie zniknie.

Przy pomocy gąbki można również nanosić puder, cienie do powiek a nawet szminkę. Niektórzy nakładają nią nawet kremy do twarzy lub bazę pod makijaż. Gąbka to po prostu uniwersalne narzędzie, służące praktycznie do wszystkiego.

Jak czyścić beauty blender

W nieumytej gąbce do makijażu łatwo mogą się namnożyć bakterie, które na pewno nie byłyby obojętne dla Twojej cery. Dlatego myj dokładnie swój beauty blender po każdym użyciu. W przypadku cery z problemami zasada ta obowiązuje podwójnie! Jak to zrobić?

  • Gąbkę myj zawsze pod bieżącą wodą.
  • Po przemyciu jej w czystej wodzie, zastosuj specjalny środek do czyszczenia gąbek do makijażu lub jakikolwiek środek do czyszczenia pędzli kosmetycznych.
  • Następnie dokładnie ugnieć ją palcami, aby środek czyszczący dostał się do wewnątrz i dokładnie wymył wszelkie pozostałości makijażu.
  • Ponownie przemyj ją wodą i powtarzaj powyższe kroki aż do momentu, w którym z gąbki usunięte zostaną wszelkie zanieczyszczenia a przy ściśnięciu wycieknie z niej tylko krystalicznie czysta woda.
  • Na koniec dokładnie wyciśnij gąbkę i pozostaw do wyschnięta w wentylowanym pomieszczeniu. Wilgotnego beauty blendera nie zamykaj w szafce lub kosmetyczce!

jak czyścić?

Jak często zmieniać gąbkę do makijażu

 

Nawet najlepszy beauty blender ma ograniczoną żywotność. Stopniowo traci swój kształt i sprężystość. Zaleca się wymianę po około trzech miesiącach. Wybierać możesz z różnych kolorów i marek. Dlaczego więc nie wypróbować jakiegoś nowego?

 

Powiązane produkty

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

Czym jest korektor rozświetlający i do czego służy?

Czym jest korektor  rozświetlający i do czego służy?

O tym, czym jest korektor rozświetlający dowiesz się w tym artykule. Nie mamy tutaj na myśli klasycznego korektora kryjącego, ale produkt należący do ...

Cały artykuł

SUMMER BLACK FRIDAY: Co wybrać z największej oferty promocyjnej tego lata?

SUMMER BLACK FRIDAY: Co wybrać z największej oferty promocyjnej tego lata?

Kiedy mówimy o Black Friday, prawdopodobnie wszyscy myślimy o dużych obniżkach w czasie przedświątecznego szaleństwa i polowania na prezenty. Ale czy ...

Cały artykuł