Jak przedłużyć zapach perfum

notino.pl  |  8. 8. 2017  |  Dodaj komentarz

perfumy

Kobiety i mężczyźni na całym świecie próbują różnych sposobów, aby ich perfumy pachniały jak najdłużej. Czy masz już swój ulubiony zapach? Jeśli jego poszukiwania pochłonęły sporo czasu, a ostatecznie jego zakup - również pieniędzy, z pewnością interesują Cię sposoby, aby przedłużyć ich trwałość na dłużej niż zaledwie kilkanaście czy kilkadziesiąt minut?

Lato już w pełni. Czy byłaś na jakimś festiwalu? Odpoczywałaś na urlopie? Wyskoczyłaś gdzieś na weekend? Czy zapach Twoich perfum utrzymywał się wtedy wystarczająco długo? Bądźmy szczerzy – w upale trudno zagwarantować, że Twój ulubiony aromat nie ulotni się szybciej niż zwykle. Ponieważ podstawowa trwałość perfum zależy w dużej mierze od jakości i ilości związków zapachowych w nich zawartych, niewiele da się zrobić, aby przedłużyć ich oryginalną kompozycję.

perfume last longer

 

Jednakże, po szczegółowej analizie procesu produkcji perfum, opracowaliśmy porady i wskazówki, jak przedłużyć ich trwałość i unikać zbyt częstych, powtórnych aplikacji! Poniżej znajdziesz sprawdzone sposoby, które pozwolą Ci się cieszyć ulubionym zapachem przez dłuższy czas. Wypróbuj je koniecznie! Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom będziesz pięknie pachnieć nie tylko latem, ale przez cały rok!

 perfume last longer

 Unikaj zapachowych mleczek do ciała

Wiele osób nie wie, że nawet delikatnie pachnące mleczka do ciała zmniejszają trwałość letnich perfum czy wody kolońskiej. Ich składniki aromatyczne zakłócają profil zapachu i mieszają się z nim, a gęste mleczka tworzą dodatkowo barierę na zewnętrznej warstwie skóry, przez którą olejki eteryczne nie mogą przenikać do wnętrza naskórka. Uniemożliwia to ich naturalne uwalnianie w ciągu dnia, typowe dla dobrze skomponowanych kompozycji zapachowej. Zamiast reagować z wyjątkowym składem chemicznym Twojej skóry, woda kolońska lub perfumy zatrzymują się na cienkim filmie mleczka do ciała, przez co nie mogą rozwinąć swojego potencjału. Nasza rada? Stosuj lekkie i bezzapachowe mleczka do ciała, które nie będą kolidować z Twoją ulubioną wonią. Wypróbuj mleczko Smoothing Repair Light Fragrance-Free Body Lotion firmy Eucerin, zawierające wiążący cząsteczki perfum olejek, który pozwoli, aby woń przeniknęła w głąb skóry.

W chłodniejsze dni skrop perfumami chustkę

Perfumy i woda kolońska utrzymują się bardzo długo na ubraniach, nie powstaje wtedy jednak taka mieszanina profilów aromatycznych, jak w kontakcie ze skórą. Skropienie chustki ulubionym zapachem to wciąż świetny sposób, aby zachować podstawowy profil perfum na cały dzień, a nierzadko na kilka dni. Chustki nosimy na szyi, która jest naturalną strefą cieplną naszego ciała, a dzięki wyższej temperaturze aromat uwalnia się znacznie efektywniej. Do bardzo wyraźnych zapachów, które utrzymają się na chustce przez kilka dni, należą między innymi Chloe Eau De Parfum for Women, a dla mężczyzn klasyczny i intensywny Fahrenheit firmy Dior.

perfume last longer

Zapach do włosów w sprayu

Włosy to idealne miejsce dla Twojej ulubionej woni. Perfumy i wody kolońskie zawierają jednak dużo alkoholu, który wysusza włosy zwłaszcza w gorących letnich miesiącach, kiedy to 

utrzymanie nawilżenia jest szczególnie ważne. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest zapach przeznaczony stricte do włosów. Wiele firm perfumeryjnych oferuje swoje najlepsze serie, takie jak Angel marki Thierry Mugler, J’adore marki Dior lub też Brit Rhythm marki Burberry, również w postaci sprayów do włosów. Jeżeli masz taką możliwość, idealnym rozwiązaniem jest wersja zawierająca olejek, mająca podwójne działanie – nadaje włosom piękny zapach i wygląd!

Przygotuj podkład z wazeliny

Oprócz tego, że świetnie chroni skórę, wazelina pozwoli zatrzymać letnie perfumy w miejscach, gdzie tętno jest najsilniejsze, na przykład na nadgarstku lub na karku. Wazelina powoduje, że skóra dłużej pozostaje gładka i miękka, co oznacza jednocześnie, że lepiej wiąże cząsteczki najlepszych perfum i wód kolońskich. Wystarczy nanieść w punktach wyczuwalnego tętna warstwę wazeliny, a na nią ulubiony zapach. Nie pocieraj nadgarstkami o siebie! Według specjalistów może to zniszczyć składniki perfum i skrócić ich trwałość. Najlepszym rozwiązaniem jest Original Pure Petroleum Jelly firmy Vaseline, którego czystość zapewnia potrójne filtrowanie i który powinien się znaleźć w każdej kosmetyczce.

 perfume last longer

Przechowuj perfumy w chłodnym miejscu

Wiele osób przechowuje perfumy i wody kolońskie na półce w łazience, co niestety zmniejsza ich trwałość. Wilgoć zakłóca i osłabia kompozycję zapachową. Zdecydowanie lepiej jest trzymać perfumy w suchym i chłodnym miejscu. Nie należy też wystawiać ulubionych zapachów na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Słońce i wysoka temperatura rozbijają cząsteczki i olejki, które się w nich znajdują. Jeżeli stanowi to dla Ciebie problem, przechowuj perfumy w oryginalnym pudełku!

perfume last longer

Rozróżniaj zapachy

Jeżeli zależy Ci na utrzymujących się przez długi czas perfumach lub wodzie kolońskiej, zwróć uwagę na nazwy. Wszystko, co oznaczono jako „Eau de Toilette“ będzie słabsze niż taki sam zapach w wariancie „Parfum“. To samo dotyczy „Sprays“ i „Eau Fraiche“. Wybieraj zapachy, na których znajduje się napis „Eau de Parfum“ lub „Extrait de Parfum“, co oznacza, że wyprodukowano je przy użyciu olejków eterycznych, które mają najdłuższą trwałość. Najlepsze i najdłużej pachnące perfumy damskie jak i najlepsze i najdłużej pachnące wody kolońskie dla mężczyzn.

 Wypróbuj nasze porady i daj nam znać, czy zadziałały! Znasz jakąś inną sztuczkę na przedłużenie zapachu? Napisz na info@notino.pl  i podziel się z nami Twoim ulubionym sposobem na utrzymanie aromatu perfum lub wody kolońskiej przez cały dzień! Twoje rady mogą również pojawić się na naszym blogu!

Powiązane produkty

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

Niech Twoje lato wypełnia wspaniały zapach owocowych perfum

Niech Twoje lato wypełnia wspaniały zapach owocowych perfum

Soczyste owoce nieodzownie kojarzą się nam z latem, podobnie jak lekkie i pełne optymistycznej radości perfumy. Nieodparte kompozycje jasnych ...

Cały artykuł

Jak prawidłowo wymawiać nazwy włoskich marek?

Jak prawidłowo wymawiać nazwy włoskich marek?

We włoskiej restauracji potrafisz już poprawnie zamówić „niokki“ zamiast „gnoczczi“, „bruskettę“ zamiast „bruszczety“, „taliatelle“ zamiast ...

Cały artykuł