1 Jak prawidłowo myć zęby? Zyskaj piękny i biały uśmiech!

notino.pl  |  23. 10. 2020  |  Dodaj komentarz

higiena jamy ustnęj

Mycie zębów jest codziennym zabiegiem higienicznym, którego uczymy się już w wieku dziecięcym. Jednak o tym, jak prawidłowo myć zęby, wielu z nas dowiaduje się dopiero w wieku dorosłym. Odpowiednia technika mycia zębów jest niezwykle istotna, a jednocześnie nie tak łatwa, jak mogłoby się wydawać! Czy na pewno wszystko robisz dobrze? Dziś przyjrzymy się akcesoriom i technice mycia zębów krok po kroku.

Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów?

Choć często szczoteczkę do zębów wybieramy na podstawie jej koloru, bardziej powinniśmy skupić się na takich właściwościach szczoteczki, jak wielkość główki, gęstość włosia i stopień twardości. Wybieraj szczoteczki z mniejszymi główkami – lepiej dopasowują się do kształtu poszczególnych zębów i jamy ustnej. Zapomnij również o stereotypie, mówiącym o tym, że twardsze włókna lepiej czyszczą zęby. Włosie szczoteczki powinno być raczej miękkie, aby podczas mycia zębów nie uszkadzać dziąseł.

Wszystkie te właściwości idealnie łączy w sobie szczoteczka Curaprox Limited Edition Japan – limitowana wersja z pewnością ożywi Twoją półkę w łazience! Jeśli lubisz korzystać z elektrycznej szczoteczki do zębów, polecamy Philips Sonicare EasyClean HX6511/50, która działa na zasadzie wibracji sonicznych – nie tylko perfekcyjnie czyści zęby, ale ponadto zapewnia dziąsłom delikatny masaż i optymalne ukrwienie.

Mniej czasem znaczy więcej

Na jednej szczoteczce się jednak nie kończy! Aby skutecznie oczyścić zęby, sięgnij po szczoteczkę jednopęczkową lub międzyzębową. Jednopęczkowa TePe Compact Tuft charakteryzuje się niezwykle małą główką, dzięki czemu dociera do trudno dostępnych miejsc, takich jak zęby trzonowe czy wewnętrzna strona zębów.

Najmniejszym, ale nie mniej ważnym pomocnikiem w odpowiedniej higienie jamy ustnej jest szczoteczka międzyzębowa. Należy odpowiednio dobrać jej wielkość, choć często będziemy potrzebować kilku, ze względu na różną wielkość przestrzeni między poszczególnymi zębami. Dlatego też warto wybrać zestaw ze szczoteczkami różnej wielkości, taki jak na przykład TePe Extra Soft.

Jak myć zęby szczoteczką międzyzębową?

Z ich pomocą usuniesz płytkę nazębną z przestrzeni międzyzębowych, ale tylko wtedy, gdy szczoteczka wypełni naprawdę całą przestrzeń między zębami. Możesz mieć tendencję do wybierania mniejszych szczoteczek niż potrzebujesz, nie zapewni to jednak skutecznego czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Za to technika jest niezwykle prosta! Delikatnie przesuń szczoteczkę w kierunku od dziąseł do przestrzeni międzyzębowej – wystarczą dwa ruchy tam i z powrotem.

Nie zapominaj o zmianie rozmiarów szczoteczek. Jeśli szczoteczka zbyt łatwo wchodzi w przestrzeń międzyzębową, może to oznaczać, że potrzebujesz większej, choć jednocześnie należy zwrócić uwagę, by nie wciskać jej na siłę między zęby. Przy wyborze rozmiaru, techniki lub częstotliwości wymiany szczoteczki międzyzębowej koniecznie skonsultuj się ze swoim stomatologiem. 

 Mycie zębów zapewniające olśniewający efekt

Spójrzmy prawdzie w oczy, zasady dotyczące wyboru odpowiedniej szczoteczki są dość precyzyjne, ale jeśli chodzi o wybór pasty, możliwości są dużo większe! Być może nie takie, jak przy kupnie odzieży, ale przecież promienny uśmiech jest piękniejszy niż jakakolwiek sukienka. Jeśli masz wrażliwe zęby, ale szukasz wybielającej pasty, sięgnij po Opalescence Whitening Sensitivity Relief, która jest przeznaczona do codziennego stosowania.

Doskonałe efekty zapewnia również wybielająca pasta do zębów MEDIBLANC Whitening, która dodatkowo wzmacnia odporność zębów. Dzięki składnikom pochodzenia naturalnego nie pieni się, co absolutnie nie ma wpływu na jej skuteczność! Pokochasz również pastę Marvis Cinnamon Mint – nie tylko za jej doskonałe właściwości wybielające, ale również za cynamonowy smak i aromat.

Jak prawidłowo myć zęby?

Masz już wszystkie niezbędne akcesoria? Możemy zatem przyjrzeć się właściwej technice mycia zębów.

  • Umieść jedną połowę szczoteczki na zębach, a drugą na dziąsłach pod kątem 45 stopni – w tym przypadku kąt jest naprawdę ważny.
  • Zacznij wykonywać małe i okrężne ruchy – oczyszczając zęby i rowek dziąsłowy. Oprócz ruchów okrężnych wykonuj również ruchy wymiatające od dołu do góry i na odwrót, aby skutecznie usunąć płytkę nazębną.
  • Trzymaj szczoteczkę delikatnie, zbyt silny nacisk może uszkodzić dziąsła.
  • W ten sposób oczyść wszystkie zęby od strony zewnętrznej, zarówno dolne, jak i górne, przesuwając stopniowo szczoteczkę na wewnętrzną część każdego zęba.
  • Wyszczotkuj również powierzchnię żującą trzonowców i przedtrzonowców, oczyszczając je okrężnymi ruchami.
  • Następnie doczyść wszystkie zęby szczoteczką jednopęczkową, a przestrzenie międzyzębowe szczoteczkami międzyzębowymi.
  • Przestrzenie międzyzębowe możesz jeszcze doczyść, sięgając po taśmę dentystyczną Oral B Satin Tape.
  • A ostatni etap? Pozostałości bakterii usuniesz, płucząc jamę ustną płynem do ust Ecodenta Expert Extraordinary Whitening.

Zastanawiasz się jeszcze, jak długo należy myć zęby? Zapomnij o zasadzie trzech minut. Należy czyścić je na tyle długo, aż nie wykonasz wszystkich powyższych czynności! Po myciu przejedź po zębach językiem – jeśli są całkowicie gładkie, zadanie zostało wykonane. Pamiętaj, że może być trudno nauczyć się właściwej techniki mycia zębów z jednego artykułu. Warto w tym celu skonsultować się ze stomatologiem i regularnie doskonalić swoją technikę. Twoje zęby Ci się odwdzięczą.

 

Powiązane produkty

Komentarze

1 komentarzy

Komentarze do artykułu:
Beth Walters  |  18. 3. 2021 13:57:34
To zaszczyt dzielić się tym cudownym świadectwem ze światem. Jestem Beth Walters z Anglii. Mój mąż rozwiódł się ze mną 4 miesiące temu i przepełniały mnie wyrzuty sumienia, ponieważ nie wiedziałam, co zrobić, aby naprawić problemy z moim mężem. Szukałem pomocy w Internecie, jak mogę uzyskać pomoc w moim małżeństwie i odkryłem świetne świadectwa o WEALTHY LOVE SPELL, który postępował ze swoimi zaklęciami. Skontaktowałem się z nim i oto doktor Bogaty powiedział mi, że przygotuje dla mnie zaklęcie, które przywróci mi męża. Byłem sceptyczny, ale nie miałem innego wyjścia, jak tylko z nim pracować. Dwa dni później mój mąż zadzwonił do mnie, że wraca do domu i od tego dnia do dziś żyjemy spokojnie. Wrócił teraz z tak wielką miłością i troską. Dziś z radością informuję was wszystkich, że ten czarodziej ma moc przywracania kochanków, a najbardziej zaskakujące jest to, że nasza miłość jest teraz bardzo silna, każdy dzień to szczęście i radość. Nie ma to jak bycie z mężczyzną, którego kochasz. Gorąco polecę dr Bogatego każdemu, kto potrzebuje jakiejkolwiek pomocy. Jeśli masz jakiś problem, skontaktuj się z Dr Bogaty, daję Ci 100% gwarancji, że on Ci pomoże !! wealthylovespell@gmail.com Napisz do niego w Whats-app +2348105150446
odpowiedz
Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

Dobroczynne właściwości masła shea: pielęgnacja włosów, skóry i ust

Dobroczynne właściwości masła shea: pielęgnacja włosów, skóry i ust

Masło shea stosowane jest od wieków i do dziś stanowi niezwykle popularny składnik kosmetyków pielęgnacyjnych. To naprawdę wszechstronna substancja, ...

Cały artykuł

Suche i spierzchnięte usta: wiemy, jak sobie z nimi poradzić!

Suche i spierzchnięte usta: wiemy, jak sobie z nimi poradzić!

Chyba wszyscy to znamy. Szczególnie w chłodniejszych miesiącach usta często sprawiają problemy, a zabiegi pielęgnacyjne, które sprawdzały się do tej ...

Cały artykuł