Czym jest korektor rozświetlający i do czego służy?

notino.pl  |  15. 6. 2012  |  Dodaj komentarz

O tym, czym jest korektor rozświetlający dowiesz się w tym artykule. Nie mamy tutaj na myśli klasycznego korektora kryjącego, ale produkt należący do grupy kosmetyków do makijażu, który wyeksponuje określone części twarzy, który zwykle nazywany jest po prostu rozświetlaczem.
 

Czy twoja skóra wygląda na zmęczoną i pozbawioną życia? Martwią cię cienie pod oczami, które mówią o tym, jak miałaś ciężki dzień? Chcesz, by twoja skóra odżyła i wyglądała zdrowo? Doradzimy ci, którego użyć korektora rozświetlającego, by efekt był jak najlepszy.

Co to jest?

Korektory rozświetlające należą do kosmetyków, dzięki którym część twarzy zostaje rozświetlona, a tym samym niektóre partie są mniej widoczne. Mimo, iż stale nie jest to kosmetyk codziennego użytku, jego popularność z dnia na dzień rośnie. Rozświetlacz potrafi zdziałać cuda z niezdrowo wyglądającą cerą. Wybór korektorów jest duży.

Ciekawi cię, w czym tkwi tajemnica korektora rozświetlającego i dlaczego nie zastępuje on klasycznego korektora?
 

Korektory te zawierają specjalne składniki, które odbijają światło.
 

Należy wiedzieć, że korektor rozświetlający nie może zastępować podkładu lub klasycznego korektora. Do ukrycia niedoskonałości (zmarszczki, cienie pod oczami itp.) jest on nieodpowiedni. Jego zadaniem jest wyeksponowanie odpowiednich miejsc na twarzy, a nie ukrycie niedoskonałości. Jeśli chcesz zamaskować cienie pod oczami, zmarszczki, trądzik, użyj klasycznego korektora kryjącego.

Jak używać rozświetlacza? 

Nanieś na twarz podkład, użyj korektora kryjącego, jeśli chcesz ukryć niedoskonałości. Na samym końcu rozjaśnij poszczególne partie na twarzy.

Gdzie nanieść rozświetlacz?

Jeśli chcesz, by twoja skóra była rozjaśniona, dobrze odżywiona i naturalna, należy nałożyć rozświetlacz na odpowiednie części twarzy. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę kształt twarzy. Następnie można optycznie podkreślić usta i wyeksponować policzki. Najczęstszym jednak miejscem zastosowania korektora są oczy. Nałożenie nad linię brwi doda spojrzeniu zmysłowości. Można również przy jego pomocy optycznie przybliżyć lub oddalić oczy – wystarczy nanieść na i poniżej wewnętrznego kącika oka, a oczy optycznie się oddalą.
Nałożenie go na górną część kości policzkowych uwydatni policzki i sprawi, że kości policzkowe będą bardziej widoczne, a twarz wyda się smuklejsza.
By podkreślić i optycznie powiększyć oczy, należy aplikować korektor rozświetlający na obszar pod brwiami.

Czasami pożądane jest optyczne powiększenie ust czy nosa. W tym celu należy korektor aplikować nad górną wargę i dokładnie rozetrzeć.
Korektor rozświetlający sporo może wyczarować na naszej twarzy. Rozświetli ją i odwróci uwagę od niedoskonałości. Pamiętaj jednak, by używać go z umiarem, aby zachować naturalny wygląd.
 

WSKAZÓWKA: Korektory rozświetlające na notino.pl znajdziesz w kategorii makijaż – korektory. Często są one oznaczone jako "Concealer" . Znakomite korektory rozświetlające produkują takie firmy, jak YSL - Yves Saint Laurent czy Clinique.

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

Jak stosować beauty blender? Naucz się go używać!

Jak stosować beauty blender? Naucz się go używać!

Profesjonalni wizażyści i blogerzy twierdzą, że jest to absolutny must-have w każdej kosmetyczce. Stworzy całkowicie naturalny i soczysty makijaż, ...

Cały artykuł

SUMMER BLACK FRIDAY: Co wybrać z największej oferty promocyjnej tego lata?

SUMMER BLACK FRIDAY: Co wybrać z największej oferty promocyjnej tego lata?

Kiedy mówimy o Black Friday, prawdopodobnie wszyscy myślimy o dużych obniżkach w czasie przedświątecznego szaleństwa i polowania na prezenty. Ale czy ...

Cały artykuł