Calvin Klein Obsessed

notino.pl  |  6. 9. 2017  |  Dodaj komentarz

“I remember your touch, your skin, your scent. At the heart of OBSESSED is the memory of a past

love, triggered by the scent of another on the skin.”

 Tymi słowami Calvin Klein wprowadza nowy zapach OBSESSED, dostępny w wersji dla kobiet i mężczyzn, otwierając przed nami tajemniczy świat nostalgii pachnącej tęsknotą. Perfumy stworzono z okazji dwudziestej piątej rocznicy współpracy brytyjskiej modelki Kate Moss i włoskiego fotografa Mario Sorrentiego przy legendarnej kampanii zapachu Obsession, który pojawił się na rynku w 1985 r.

Love story w nowych szatach

Romantyczna, młodzieńcza miłość Kate i Mario, uchwycona w obiektywie na Virgin Islands, stanowiła temat przewodni w komponowaniu tych kultowych perfum. Fascynacja fotografa modelką jako podmiotem, a jednocześnie narzędziem, była inspiracją dla dyrektora kreatywnego firmy Calvin Klein, Rafa Simonsa. Celem Rafa był powrót do przeszłości poprzez wyjątkową reformulację zapachu, pełną przeciwieństw i zmysłowości. OBSESSED przywołuje wspomnienia związane z aromatem i wykorzystuje dualizm: pierwiastek męski i żeński, przeszłość i teraźniejszość, słodko-gorzką nostalgię i szaleńczą pasję. Mario Sorrenti otwiera swoje notatki z Virgin Islands wraz z niepublikowanymi dotychczas ujęciami i odkrywa przed nami pokłady intymności, sennych marzeń i ciepłej serdeczności.

Piękno flakonu i design

Flakon jest minimalistyczny i niewinnie przezroczysty. Czystą, czarno-białą prostotą przypomina nieco design Obsession. Raf Simons z oryginalnego flakonu pozostawia tylko podstawowe elementy, składając hołd klasyce, ale nadając mu jednak charakter nowego początku, co jest widoczne w bardziej zaokrąglonych liniach.

Jakie są więc perfumy OBSESSED?

Wyjątkowa kompozycja wonnych składników

Twórcy zapachu dla kobiet, Annick Menardo i Honorine Blanc, umieścili w jego sercu męską Fougére, czyli paproć, wraz z płatkami fiołków, białą lawendą i szałwią. Kobiecego kontrastu nadaje tu piżmo, sprawiając, że cała kompozycja jest delikatniejsza. Aromatyczna głowa zawiera cytrusy, gorzką pomarańczę i żywicę, wnosząc w harmonijną równowagę nieco napięcia.

Tymczasem twórcy męskich perfum, Ilias Ermenidis i Christophe Raynaud, ukryli w jego sercu delikatną i kobiecą czarną wanilię w połączeniu z drzewnymi tonami, co podkreśla dualizm męskiej siły i żeńskiej subtelności. Do takiej kompozycji idealnie pasuje ambra, dodając jej szczyptę współczesności. W głowie OBSESSED for Him można wyczuć też czarny kardamon i grejpfrut.

Calvin Klein oferuje nam zapach równie niezapomniany, jak ów moment Kate Moss i fotografa Sorrentiego na opustoszałej plaży Virgin Islands w 1993 roku. Naiwną, czystą i eksplodującą pasję oraz beztroską radość. Oryginalna kompozycja OBSESSED potrafi wywoływać silne emocje, dlatego można się w niej zakochać już od pierwszej chwili.

Zakochaj się i Ty

Powiązane produkty

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:

Podobne artykuły

TOP 11: Pomysły na prezent na Dzień Matki

TOP 11: Pomysły na prezent na Dzień Matki

Wciąż nie wiesz, jaki prezent dla mamy wybrać? Dzień Matki, obchodzony tradycyjnie 26 maja, zbliża się wielkimi krokami. A skoro poszukujesz ...

Cały artykuł

Znajdź swoją drogę z BOSS Alive

Znajdź swoją drogę z BOSS Alive

W świecie, który oferuje więcej różnych dróg do samospełnienia niż kiedykolwiek wcześniej, każda kobieta może swobodnie decydować o tym, jak wyrażać ...

Cały artykuł