Bądź sexy jesienią i w zimie – używaj kosmetyków samoopalających

notino.pl  |  18. 9. 2012  |  Dodaj komentarz

Żałujesz, że lato się już skończyło? Lubisz opaleniznę? Nie rozpaczaj, idealną opaleniznę możesz mieć zarówno jesienią, jak i zimą. Utrzymaj seksowny wygląd ciała przy pomocy produktów samoopalających. Jeśli używasz wysokiej jakości samoopalaczy i przestrzegasz zasad aplikacji, zapewne cieszysz się z przepięknego kolorytu swojej skóry i braku przebarwień.


Na notino.pl produkty samoopalające znajdziesz w osobnym dziale - samoopalacze.

Krem samoopalający nie jest żadną nowością na rynku, jednak mnóstwo kobiet nie wie, w jaki sposób krem nakładać, by opalenizna wyglądała naturalnie, by na ciele nie pojawiły się przebarwienia i plamy. Poniżej opiszemy, jak to zrobić, by efekt był idealny:

1. Peeling


Na początku polecamy peeling całego ciała. Jeśli usunie się wszystkie obumarłe komórki, samoopalacz lepiej będzie przenikać w skórę.
Uważaj jednak, by peeling nie był na bazie olejków – w obecności tłuszczów kremy samoopalające wchłaniają się ciężko. W miejscach, gdzie masz suchą skórę (łokcie, kolana, kostki) polecamy nanieść nawilżające mleczko do ciała, by samoopalacz wchłaniał się równomiernie (w suchych miejscach samoopalacz lepiej się wchłania, dlatego te miejsca mogą być ciemniejsze od pozostałych części ciała).


2. Dokładna aplikacja

Aplikację kremu zaczynamy od nóg, przez tułów, aż po dłonie. Jeśli zaczniesz na odwrót, w okolicach brzucha i klatki piersiowej pojawią się plamy, które powstaną na skutek zginania się. Na początek nanieś mniejszą ilość kremu, a następnie, w razie potrzeby, dawkę zwiększ. W obu przypadkach krem dokładnie rozetrzyj.


3. Poczekaj, aż krem się wchłonie

By uniknąć poplamienia ubrań zalecamy po dokładnym nałożeniu pozostawić krem na 15 minut, by dokładnie wyschnął. Jeśli dojdzie do kontaktu z materiałem (przede wszystkim o jasnym kolorze) najprawdopodobniej plamy nie będzie można usunąć. Dlatego po naniesieniu samoopalacza nigdy nie spiesz się z ubieraniem.

4. By opalenizna utrzymała się jak najdłużej...

Ogranicz ciepły i długi prysznic. Do depilacji najlepiej użyj kremu, który jest o wiele bardziej przyjazny opaleniźnie niż ostrza maszynki do golenia. Jeśli zastosujesz się do naszych rad, bądź pewna, że będziesz cieszyła się opalenizną długo, a co najważniejsze – będzie ona wyglądała naturalnie.

Komentarze

0 komentarzy

Skomentuj artykuł
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz:
Wysyłając, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlania komentarza przez Notino s.r.o. Osoba, której dane są przetwarzane, może w dowolnym czasie skorzystać z prawa do cofnięcia zgody. Więcej informacji w zasadach przetwarzania danych osobowych.​
Imię: Twój e-mail (nie będzie wyświetlony):
Komentarz: